› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Pozycje na weekend – 21, 22, 23 sierpnia

› imprezy ponad rok temu    21.08.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Pozycje na weekend – 21, 22, 23 sierpnia

Już dzisiaj rozpoczyna się wymarzony weekend, kiedy to po 5 ciężkich dniach pracy możemy w końcu odpocząć. Oczywiście, o ile w sobotę i niedzielę nie pracujemy. Co prawda, nie każdemu jest to dane, ale mimo wszystko warto zapoznać się z naszymi „Pozycjami na weekend”.


Piątek, 21 sierpnia
Koncertem „Najlepsi z Najlepszych” - w Ośrodku Kultury w Pasłęku - rozpocznie się dziewiętnasta edycja Elbląskich Nocy. 21 sierpnia o godz. 19 laureatom Ogólnopolskich Festiwali Piosenki Artystycznej zagra zespół pod kierownictwem muzycznym Bartosza Krzywdy.

Również zarząd EKS START Elbląg zaprasza wszystkich sympatyków i kibiców piłki ręcznej na Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozpocznie się on dzisiaj i potrwa aż do niedzieli.

Również dzisiaj wyjątkowa, muzyczna propozycja, która na stałe zapisała się w świadomości fanów rockowych brzmień. Mowa oczywiście o Elbląg Rocks Europa. Początek imprezy o godzinie 16:00.

Dla zwolenników leniwych, piątkowych wieczorów polecamy Kolej na kino w Małdytach. Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wyświetlony zostanie film „Poszukiwany, poszukiwana”.

Oczywiście to nie wszystkie propozycje kinowe. Już dzisiaj w kinie Światowid pojawią się dwie nowości - „Kryptonim U.N.C.L.E.” i „Bystry Bill”. Poza tym, obejrzeć możemy w dalszym ciągu „Mission: Impossible. Rogue Nation" i „Nieracjonalny mężczyzna”.

Ze zmiennych wystaw obecnie możemy zwiedzać w Galerii EL „Miasto-przestrzeń-maszyna” i w Muzeum Archeologiczno-Historycznym „Co robimy w ukryciu”.

Sobota, 22 sierpnia
Sobota kojarzy się oczywiście ze spacerem w ramach akcji „Sobota z przewodnikiem”. Tym razem wszyscy zainteresowani ruszą „harcerskim tropem” spod Muszli Koncertowej w Bażantarni.

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza dzieci do Ratusza Staromiejskiego o godzinie 11:00 na muzyczną podróż na zakończenie wakacji.

Kto nie zdąży na piątkowy koncert w Pasłęku w ramach Elbląskich Nocy, może nadrobić zaległości w sobotę, w CSE Światowid. Tam ponownie odbędzie się koncert laureatów ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej.

Z muzycznych propozycji warto dodać również Letnie Koncerty Organowe i Kameralne w Krynicy Morskiej. Tym razem w kościele św. Pawła Apostoła rozbrzmiewać będą dzięki organ i fletu.

Fanów czterech kółek powinien zainteresować pierwszy oficjalny Spot VagElbląg oraz DRIVING TEST w Centrum Handlowym Ogrody. Sprawdź i doskonal swoje umiejętności z Akademią Bezpiecznej Jazdy.

Do Centrum Sportowo-Biznesowego zapraszamy ponownie na drugi dzień Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Oczywiście w sobotę możemy zwiedzać wystawy w Galerii EL „Miasto-przestrzeń-maszyna” i w Muzeum Archeologiczno-Historycznym „Co robimy w ukryciu”.

Natomiast kino Światowid zaprasza na dwie, nowe propozycje „Kryptonim U.N.C.L.E.” i „Bystry Bill”. Kto nie zdążył do tej pory obejrzeć „Mission: Impossible. Rogue Nation" i „Nieracjonalny mężczyzna”, może to nadrobić jeszcze w ten weekend.

Niedziela 23 sierpnia
Niedziela to drugi dzień, kiedy Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza dzieci do Ratusza Staromiejskiego o godzinie 11:00 na muzyczną podróż na zakończenie wakacji.

Swoją propozycje dla zmotoryzowanych kontynuować będzie również Centrum Handlowe Ogrody. Przyjdź i sprawdź, jakim jesteś kierowcą!

Niedziela to również ostatni dzień Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ostatnie mecze rozpoczną się o godzinie 10:00, a zakończenie turnieju planowane jest o godzinie 15:00.

Dla osób, które w piątek i sobotę nie zdążyły pójść do kina lub na wystawy, mogą to nadrobić w niedziele. W kinie Światowid cztery propozycje: „Kryptonim U.N.C.L.E.”, „Bystry Bill”, „Mission: Impossible. Rogue Nation" i „Nieracjonalny mężczyzna”. Proponujemy również wybrać się na spacer, aby obejrzeć wystawy w Galerii EL „Miasto-przestrzeń-maszyna” i w Muzeum Archeologiczno-Historycznym „Co robimy w ukryciu”.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.