› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Pozycje na weekend - 18, 19, 20 grudnia

› zapowiedzi ponad rok temu    18.12.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Pozycje na weekend - 18, 19, 20 grudnia

To ostatni, przedświąteczny weekend, a za razem przedostatni weekend tego roku. Za tydzień prawdopodobnie większość z nas będzie spędzać czas w rodzinnym gronie, dlatego już dzisiaj zachęcamy do skorzystania z ostatnich wydarzeń tego roku. Tak w ramach odskoczni od świątecznych przygotowań.

Piątek, 18 grudnia
Tematem najważniejszym są obchody Grudnia 1970 roku. Elbląg mocno włączył się w obchody, dlatego zachęcamy do wspólnego podsumowania i refleksji nad wydarzeniami sprzed 45 lat. 

Zachęcamy również wszystkich fanów muzyki klasycznej do uczestnictwa w świątecznym koncercie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych pt. „Od czasu do czasu jest zima”. Początek o godzinie 18:00 w sali koncertowej szkoły. Gorąco zachęcamy i polecamy. Jednocześnie informujemy, że wszyscy, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście na koncercie nie stracą okazji na obejrzenie i wysłuchanie tego wydarzenia. Specjalnie dla naszych czytelników przeprowadzimy transmisję na żywo.

Warto również zainteresować się dwoma wernisażami. Pierwszy z nich, o godzinie 17:00 odbędzie się w galerii Na Wyspie przy ul. Warszawskiej 51, w Młodzieżowym Domu Kultury. Zaprezentowane zostaną tam prace Marty Tyszkoweskiej.

Polecamy również kolejny wernisaż o godzinie 18:00 w Galerii Regionalnej. Tam będziemy mogli obejrzeć wystawę „Żuławy Elbląskie”. Jak sama nazwa mówi, na zdjęciach zobaczymy najbardziej „płaski” region Polski.

Ostatnim, piątkowym wydarzeniem godnym polecenia jest nocne wspinanie. Organizatorem jest oczywiście elbląska Wspinalnia, która posiada swoją ściankę w hali IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Początek o godzinie 20:00. Zapraszamy!

Nie zapominajcie też o nowym repertuarze kin Światowid i Multikino. Ponadto możecie obejrzeć kilka wystaw, których pełną listę znajdziecie tutaj.


Sobota, 19 grudnia
Sobotnie przedpołudnie rozpocznie się aktywnie za sprawą seminarium Aikido z Marcinem Wolskim

Godzinę później, o 11:00 wystartuje Turniej Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Warmii i Mazur. Potrwa on do niedzieli, a wszystkie mecze odbędą się w Centrum Sportowo-Biznesowym przy al. Grunwaldzkiej. 

Kolejne trzy wydarzenia sportowe planowane są dopiero na godzinę 17:00. I tak, w hali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej pojedynek rozegra w II lidze E. Leclerc Orzeł Elbląg z APS Rumia. Natomiast w Centrum Sportowo-Biznesowym odbędzie się turniej o Puchar Prezesa LKS Mlexer Elbląg, oczywiście w tenisie stołowym.

Jak zawsze zachęcamy do sprawdzenia repertuarów kin Światowid i Multikino oraz pozostałych sobotnich wydarzeń.

Pamiętajcie, o Świątecznych Spotkaniach Elblązan!


Niedziela, 20 grudnia
Od samego rana w hali IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza rozpocznie się Grand Prix Elbląga w Badmintonie. Rywalizacja będzie toczyła się oczywiście w kilku kategoriach: kobiet i mężczyzn, deblowych, a także w mikście. 

Natomiast o 11:00 rozpocznie się drugi dzień zmagań w ramach Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Warmii i Mazur. Mecze odbędą się w Centrum Sportowo-Biznesowym przy al. Grunwaldzkiej.

Kolejnym wydarzeniem, do którego śledzenia pragniemy zachęcić jest mecz III ligii koszykówki: Trójeczka Olsztyn - Truso theConstruct Elbląg. Jako, że jest to mecz wyjazdowy i nie każdy będzie mieć możliwość dopingu w hali OSiR w Olsztynie, my wyjdziemy naprzeciw potrzebom i przeprowadzimy transmisję na żywo.

Wydarzeniem wprowadzającym w świąteczny nastrój będzie niewątpliwie koncert Cantata & Siergiej Kriuczkow & Riverboat Ramblers. Zapraszamy wszystkich do wysłuchana tradycyjnych kolęd oraz świątecznych przebojów do Katedry Św. Mikołaja o godzinie 16:30.

Fani darta z pewnością nie będą w stanie wysłuchać całego koncertu, gdyż o 17:00 rozpoczyna się IX seria turnieju z cyku „7 z 10” organizowanego przez Elbląskie Stowarzyszenie Darta Shanghai.

Drugim muzycznym wydarzeniem tego dnia będą interpretacje Zauchy i Ciechowskiego w wykonaniu grupy Lush. Własne aranżacje twórczości dwóch, wybitnych artystów będziemy mogli wysłuchać w klubie muzycznym Mjazzga o godzinie 20:15.

W naszym niedzielnym kalendarzu możecie sprawdzić, jakie pozostałe wydarzenia odbędą się tego dnia. Wśród nich znajdziecie cztery wyjazdowe mecze elbląskich drużyn. Oczywiście pamiętajcie o wystawach i nowym repertuarze w kinach Światowid i Multikino.

Na sam koniec oczywiście przypominamy o Świątecznych Spotkaniach Elblązan!

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.