› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Pozycje na weekend – 11, 12, 13 września

› imprezy ponad rok temu    11.09.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Pozycje na weekend – 11, 12, 13 września

Już dzisiaj rozpoczyna się kolejny weekend września. Tym razem będzie on wyjątkowy, gdyż rozpoczyna się jubileuszowa, dziesiąta edycja Święta Chleba. W tym samym czasie odbywać się będą również Europejskie Dni Dziedzictwa. Sprawdź, gdzie i co warto zobaczyć.

Piątek, 11 września
Piątek to dzień, kiedy rozpoczyna się Święto Chleba, a wraz z nim jarmark produktów regionalnych, który nieprzerwanie potrwa przez cały weekend. Zmieniają się natomiast wydarzenia towarzyszące, których harmonogram możecie sprawdzić tutaj. Wraz ze Świętem Chleba rozpoczynają się Europejskie Dni Dziedzictwa, które również będą trwać przez cały weekend.

Podczas piątkowego Święta Chleba odbędą się trzy koncerty typowo folklorystyczne. Natomiast ze swoją ostrą bluesowo-rockową propozycją wychodzi Pub Sąsiedzi, który zaprasza na koncert Gienek Loska Band.

Kino Światowid w tym czasie proponuje trzy nowe produkcje filmowe: „Hugo i łowcy duchów”, „Do utraty sił” oraz „Karbala”. Poza tym obejrzeć możemy „Transporter: Nowa moc” i „W nowym zwierciadle. Wakacje”.

Sobota, 12 września
Sobota to oczywiście ciąg dalszy Święta Chleba i Europejskich Dni Dziedzictwa. Te ostatnie będą miały oficjalną inaugurację z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rok temu Wyścigi Smoczych Łodzi, dlatego też w tym roku odbędzie się druga edycja tej sportowej rywalizacji.

Ponadto polecamy zapoznać się z propozycją Fabryki Działań Niemożliwych, czyli Manufakturą. Jest to wydarzenie, podczas którego mamy do dyspozycji ponad 300 tytułów różnych gier planszowych. Warto przypomnieć sobie, jak to było, kiedy zamiast na komputerze, grało się na planszówkach w towarzystwie rodziny lub znajomych.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza na otwarcie nowej ekspozycji prezentującej muzealne nabytki z lat 2010-2014. Tuż obok, bo w budynku Biblioteki Elbląskiej odbędzie się Salon Polityki z Marianem Turskim, który zatytułowano - „Polacy, żydzi, Europa – przypadek POLIN”.

Dla fanów rockowego brzmienia, Klub Mjazzga organizuje koncert Cuba de Zoo. Natomiast dla kinomaniaków Światowid ma pięć propozycji: „Hugo i łowcy duchów”„Do utraty sił”, „Karbala”„Transporter: Nowa moc” i „W nowym zwierciadle. Wakacje”.

Polecamy również akcję Motoserce, której siódma edycja odbędzie się w sobotę od godziny 9.00 do 15.00 na elbląskiej starówce. Kto „ma serce” i warunki, aby oddać krew może uratować komuś życie, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu.

Niedziela, 13 września
Niedziela to ostatni dzień Święta Chleba i Europejskich Dni Dziedzictwa. Ponadto możemy udać się do kina Światowid na jeden z filmów: „Hugo i łowcy duchów”„Do utraty sił”, „Karbala”„Transporter: Nowa moc” i „W nowym zwierciadle. Wakacje”.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.