› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Poznaj dawne kulinaria i rzemiosła. Wakacyjne warsztaty w muzeum

› bieżące ponad rok temu    1.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Poznaj dawne kulinaria i rzemiosła. Wakacyjne warsztaty w muzeum fot. Nadesłane

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza na cykl letnich warsztatów edukacyjnych. Począwszy od 5 lipca wszyscy chętni, dzieci, młodzież i dorośli, chcący poznać tajemnice dawnego rzemiosła czy kulinariów, będą mogli wziąć udział w zajęciach poświęconych pieczeniu chleba oraz lepieniu naczyń z gliny.

Wtorkowe „Warsztaty Piekarczyka” to zajęcia z tradycyjnych wypieków, podczas których zgłębimy tajniki pieczenia chleba i innych historycznych potraw z mąki. Uczestnicy poznają także budowę pieca chlebowego, dowiedzą się, jak i z czego wypiekano w przeszłości ten najpopularniejszy składnik naszej diety oraz jakie zwyczaje były z tym związane.

„Nie święci garnki lepią” to czwartkowa propozycja dla tych, którzy chcieliby się nauczyć lepienia naczyń z gliny, poznać tradycyjne techniki tego rzemiosła oraz dowiedzieć się więcej o glinianych obiektach z muzealnych zbiorów.

Warsztaty odbywać się będą w lipcu i sierpniu, w każdy wtorek i czwartek w godzinach 11.00-14.00. Punktualność nie jest wymagana - do zajęć można dołączyć także po godzinie 11. Miejscem spotkań będzie dziedziniec Muzeum – okolice repliki chaty z Truso. Opłata za udział wynosi symboliczne 2 zł, do uiszczenia w kasie Muzeum w budynku Gimnazjum. Więcej informacji na temat letnich warsztatów można znaleźć na stronie https://edukacja.muzeum.elblag.pl/zajecia/warsztaty-wakacyjne/.


Honorata Szymańska
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.