› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Pomóż Piotrowi Krupskiemu spełnić marzenie. Wystarczy SMS

› bieżące ponad rok temu    3.12.2016
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Pomóż Piotrowi Krupskiemu spełnić marzenie. Wystarczy SMS fot. Piotr Krupski

Już jutro, w niedzielę, 4 grudnia w godz. 7.10–7.40 rano w Polskim Radiu Olsztyn w audycji "Raz na ludowo" odbędzie się wieki finał z udziałem na żywo wszystkich półfinalistów konkursu, w którym nagrodą jest sesja nagraniowa w studiu tejże rozgłośni.

Wyłącznie w trakcie trwania audycji (w godz. 7.10–7.40) będzie można oddać na głos na elbląskiego cymbalistę Piotra Krupskiego SMS-em pod nr 71601 o treści OLSZTYN.7 (ważna jest ta kropka). Koszt SMS-a to 1,23 zł.

Piotr Krupski jest wnukiem słynnego wileńskiego cymbalisty Józefa Krupskiego. W 2012 roku na zamówienie lutnik wykonał replikę cymbałów jego dziadka. Powstały one jedynie na podstawie zdjęć, ponieważ sam instrument nie zachował się. Obecnie z powodzeniem Piotr Krupski gra repertuar swojego dziadka. Do ważniejszych wydarzeń, w których brał udział należą: Koncert Cymbalistów w Stradunach (2012 r.), 37., 38. i 39. Międzynarodowy Jarmark Folkloru w Węgorzewie (w latach 2014–2016), 49. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (2015 r.; II nagroda w kategorii folklor-kontynuacja), Turniej Muzyków Prawdziwych w Szczecinie (2015 r. ;III miejsce w kategorii solistów instrumentalistów), VI Edycja Konkursu Stara Tradycja w Warszawie (2016 r., laureat).

Piotr Krupski - Walczyk niebieski (cymbały wileńskie):

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.