› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Pokazy filmów w plenerze w Elblągu. W ten weekend rusza akcja „Kolej na kino”

› bieżące 4 miesiące temu    2.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pokazy filmów w plenerze w Elblągu. W ten weekend rusza akcja „Kolej na kino”

Kino Światowid zaprasza na inaugurację tegorocznej edycji pokazów plenerowych „Kolej na kino”. Pierwsza projekcja już w sobotę 3 sierpnia o godzinie 19:00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 11.  Pomysł na cykl „Kolej na kino” pojawił się w 2012 roku. Pierwsze edycje realizowane były w miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego. Od ubiegłego roku formuła wydarzenia uległa zmianie i seanse odbywały się w Elblągu. 

Powodzenie ubiegłorocznego cyklu sprawiło, że w tym roku postanowiliśmy również zorganizować projekcje w naszym mieście. Zgłosiły się do nas różne organizacje, sponsorzy, którzy zaproponowali współpracę. I to nas cieszy, że mieszkańcy Elbląga włączyli się do tej inicjatywy, nie tylko uczestnicząc w seansach, ale także współorganizując wydarzenie koordynowane przez Kino Światowid

– mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

W tym roku odbędzie się 5 projekcji w różnych przestrzeniach miasta – w parkach, boiskach szkolnych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jedyne, co należy ze sobą zabrać, to ciepłe ubranie oraz coś do siedzenia, jak np. koc czy leżak. Seanse zaczynać się będą tuż po zachodzie słońca ok. godz. 20.30. Dodatkowo 3 i 24 sierpnia o godz. 19:00 na najmłodszych widzów czekać będzie niespodzianka w postaci Akcji Animacje, przygotowywanych przez Forum Animatorów Społecznych oraz Spółdzielnię Socjalną Idea w ramach projektu "Aktywny Elbląg". Z kolei 17 sierpnia, przed filmem "Serce nie sługa", na dzieci czekać będzie krótka dobranocka zorganizowana przez "Aktywne Modrzewie". Dla uczestników pokazów filmowych Elbląski Klub Szefów Kuchni przygotuje poczęstunek, zatem pierwsze 100 osób ma szansę otrzymać ciepłą przekąskę. 

Program:
- 3.08.2019: boisko szkolne przy SP 11 - film "Cudowny chłopak";
- 10.08.2019: park Bażantarnia - Muszla koncertowa - film "Narzeczony na niby";
- 17.08.2019: park Modrzewie - film "Serce nie sługa";
- 24.08.2019: plac zieleni (małe boisko) przy osiedlu za PWSZ (od strony ul. Willowej i ul. Kolejowej) - film "Daddy Cool",
- 31.08.2019: park Planty - film "Do zakochania jeden krok".

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.