› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Po wizycie w Nowym Jorku Szalone i Szalone Małolaty u Prezydenta

› bieżące 11 miesięcy temu    27.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Po wizycie w Nowym Jorku Szalone i Szalone Małolaty u Prezydenta fot. UM Elbląg

Członkowie zespołów Szalone i Szalone Małolaty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu spotkali się z Prezydentem Witoldem Wróblewskim. Spotkanie było okazją do  podsumowania mijającego, bardzo udanego roku młodych elbląskich artystów oraz podzielenia się wrażeniami z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. 

- Chciałbym Wam serdecznie pogratulować sukcesów, które odnieśliście w bieżącym roku zarówno w kraju, jak i na arenach światowych. Jestem bardzo dumny, że mamy w Elblągu tak wspaniałą i utalentowaną młodzież. Cieszę się, że promujecie Elbląg w świecie, czego dowodem są występy we Włoszech, w Tarnopolu, czy Stanach Zjednoczonych, ale również, że uświetniacie nasze miejskie uroczystości.

Zdaję sobie sprawę, że na sukcesy, które odnosicie składa się nie tylko Wasz talent i ciężka praca, ale również zaangażowanie wielu osób. Chciałbym więc podziękować Pani Edycie Lichacz dyrektor Młodzieżowego Domy Kultury, prowadzącej zespoły Pani Katarzynie Panicz, Pani Monice Patra - Więckowskiej Prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Szalone Małolaty”  oraz wszystkim rodzicom, bez poświęcenia których rozwój Waszych  talentów byłby niemożliwy

- podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski, zapewniając jednocześnie o swoim dalszym swoim wsparciu dla zespołów.

Mijający rok był bardzo udany dla elbląskich młodych artystów. Dowodem tego są liczne występy i nagrody. Wśród nich pierwsze miejsca obu zespołów oraz nagrody indywidualne dla wokalistów na X Międzynarodowym Festiwalu "Orfeusz w Italii” w Wenecji. Szalone reprezentowały także Elbląg w Tarnopolu na obchodach 25- lecia współpracy partnerskiej obu miast. Ukoronowaniem tego roku był wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Zespoły Szalone i Szalone Małolaty, na zaproszenie Polonii Amerykańskiej  wystąpiły na Koncercie Bożonarodzeniowym w Nowym Jorku.
Jak zgodnie twierdzą artyści był to wyjazd życia, a największe wrażenie zrobił na nich musical Christmas Spectacular Radio City Music Hall na Broadway.

- Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez Polonię Amerykańską. Nasze występy – poziom artystyczny  bardzo się podobały

– mówiła prowadząca zespoły Katarzyna Panicz. Podkreślała również, że na przyszły rok elblążanie mają już kolejne plany i propozycje wyjazdów.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzieci. Te wyjazdy pokazują, że potrafią one nie tylko występować na scenie, ale również wykazują się dużą kulturą osobistą i umieją zachować się w różnych sytuacjach. To wielka radość pomagać im w rozwijaniu pasji i talentów, dlatego tak bardzo jesteśmy w to zaangażowani

– podkreślała Monita Patra Więckowskiej Prezes Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Szalone Małolaty”, a zarazem mama jednego z młodych artystów.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.