› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Plenerowa jam session w Elblągu

› bieżące miesiąc temu    11.08.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 Plenerowa jam session w Elblągu fot. Kuba Majarczyk

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych Krypta zapraszają na kolejną plenerowową jam session. Będzie to sesja przed dwutygodniową przerwą. Po raz pierwszy w Elblągu zagrają młodzi artyści: Mateusz Bliskowski - gitara i Jakub Kreft - gitara basowa. Razem z nimi wystąpią doświadczeni jazzmani: Tomasz Grzegorski - saksofon i Piotr Jankowski - perkusja.

Piotr Jankowski – razem z Maciejem Sikałą i Mariuszem Bogdanowiczem współtworzył trójmiejskie środowisko jazzowe w latach 70. i 80. Laureat konkursu Jazz Junior i Złotej Tarki. Jest jednym z założycieli takich zespołów jak: Time Quartet, Big Band Gdańsk oraz New Coast. W latach 80. razem z formacją ANTYQINTET wyjechał do Hamburga, gdzie rozpoczął studia na wydziale jazzu.

Współpracował z takimi gwiazdami jak m.in. Clark Terry, Fredie Habbard, Woody Show, Johny Gryffin. Również w Hamburgu rozpoczął współpracę z Włodkiem Pawlikiem, zakładając razem ze Zbigniewem Wegehauptem "Włodek Pawlik Trio". W Polsce znany jest głównie jako perkusista i współzałożyciel zespołu New Life'm, którego wokalistami byli m.in. Mieczysław Szcześniak i Natalia Niemen. Ostatnim jazzowym projektem artysty jest quartet ASAF, w którego skład wchodzą również: Maciej Sikała, Joanna Gajda i Michał Barański. Na swoim koncie ma nagranych ponad 30 CD oraz udział w licznych programach TV i PR.

Tomasz Grzegorski - zadebiutował na scenie jazzowej w 1997 roku w zespole Quintessence Eryka Kulmy. Wraz z zespołem Parnas Jazz Quintet i kwintetem Jerzego Małka został laureatem wielu festiwali jazzowych. W latach 1999-2005 grał w Sekstecie Janusza Muniaka i występował regularnie w Jazz Club U Muniaka w Krakowie. W 2005 roku został zaproszony przez światowej sławy skrzypka Nigela Kennedy do zespołu Nigel Kennedy International Quintet z którym grał koncerty na całym świecie przez prawie 9 lat. Od kilkunastu lat współpracuje z kazimierzem Jonkiszem i jego Kwartetem Energeny. Do niedawna tworzył Wojtek Karolak Trio. Od kilku lat na stałe związany jest ze Stanisławem Sojką i uczestniczy też z Radzimirem Dębskim w projekcie Historia Jazzu. Koncertował i koncertuje m.inn. z Urszulą Dudziak, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Edem Cherry, Jonem Lordem, Jeffem Beckiem i wieloma innymi gwiazdami. Jako muzyk sesyjny współpracował z Renatą Przemyk, Kajah, Pawłem Kukizem, Maciejem Maleńczukiem, a jako muzyk orkiestrowy z Jarosław Śmietana Symphonic Sound, z wieloma big-bandami, warszawskimi i berlińskimi teatrami, nawet operami. Występuje na wielu festiwalach jazzowych na całym świecie.

"Jazzowy Elbląg 2021" potrwa do końca sierpnia i jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga.

Zapraszamy serdecznie pod namiot, na teren Centrum Sztuki Galeria EL. Wstęp wolny. Czwartek 12 sierpnia, godz. 19.00.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.