› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Plener artystyczny w Kadynach

› bieżące miesiąc temu    12.08.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Plener artystyczny w Kadynach fot. Nadesłane

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu wraz ze Stowarzyszeniem Jantar ponownie zapraszają miłośników gliny i malarstwa do Kadyn na plener artystyczny. Impreza odbędzie się w dniach 24–28 sierpnia.

Motywem przewodnim pleneru będzie kadyńska ceramika figuralna oraz malarstwo plenerowo-historyczne. Uczestnicy wykonają prace inspirowane charakterystycznymi wzorami naczyń i majoliki kadyńskiej, które mają korzenie w stylu secesji i art deco.

Zajęcia będą odbywać się w świetlicy w Kadynach oraz w unikatowej przestrzeni architektury i historii samej miejscowości, w otoczeniu przyrody rezerwatu. W plenerze weźmie udział młodzież z Kadyn i województwa warmińsko-mazurskiego oraz doświadczeni artyści związani z ceramiką i malarstwem. Dla dzieci i młodzieży z Kadyn zostaną poprowadzone warsztaty plastyczne.

Warsztaty ceramiczne i malarskie w kadyńskiej świetlicy poprowadzą profesjonaliści – instruktorzy i nauczyciele akademiccy. Prace ceramiczne powstałe podczas pleneru zostaną następnie poddane obróbce w piecu ceramicznym w pracowni CSE „Światowid”.

- Plener jest elementem projektu „Śladami dawnej twórczości” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu, w ramach którego w różnych miejscowościach regionu odbywają się warsztaty artystyczne, których motywem przewodnim są tradycje i obrzędy związane ze sferą kulturalną – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar. – Zależy nam na upowszechnianiu wśród mieszkańców naszego regionu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.

Organizatorzy informują, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla osób chętnych, które chciałyby wziąć udział w plenerze. Zainteresowanych udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz ze zdjęciami swoich trzech wybranych prac na adres mailowy: info@swiatowid.elblag.pl do dn. 18.08.2021 r.

Prace powstałe podczas pleneru i warsztatów będzie można oglądać na wystawie podsumowującej realizację projektu, która odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.