› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Październik w Teatrze Sewruka. „Sceny miłosne dla dorosłych” i inne propozycje

› zapowiedzi 11 miesięcy temu    11.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Październik w Teatrze Sewruka. „Sceny miłosne dla dorosłych” i inne propozycje fot. nadesłana

Za nami wrzesień pełen wrażeń związanych z premierą „Amadeusza” - wspaniałego dramatu Petera Shaffera, przepełnionego ludzkimi emocjami i ponadczasową muzyką wielkiego Mozarta. Spektakl wyreżyserowany przez Pawła Szkotaka, pełen pięknych kostiumów i w pięknej scenografii Jerzego Rudzkiego, zdecydowanie przypadł do gustu elbląskiej widowni.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się repertuar październikowy w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Ukłonem w stronę najmłodszych jest aktualnie grane na Dużej Scenie „Czarodziejskie krzesiwo” - piękna baśń Hansa Christiana Andersena. Spektakl wyreżyserował Cezary Żołyński, a wspaniałe kostiumy zaprojektowała Iza Toroniewicz. A ponieważ widownia jest dziecięca, to spektakle grane są w godzinach przedpołudniowych.

Z kolei wyłącznie do widzów dorosłych adresowana jest sztuka Zbigniewa Książka „Sceny Miłosne dla dorosłych”. Reżyserem spektaklu, a także autorem scenografii jest Bogusław Semotiuk. „Sceny miłosne dla dorosłych” to sztuka pełna brawurowych i niekonwencjonalnych tekstów o prozaicznych sprawach damsko-męskich, sztuka pełna humoru połączonego z erotyką. Dowcipne dialogi, zaskakujące pointy, seksualne tematy o związkach uczuciowych, dynamiczne piosenki, to tylko niektóre z atutów tego przedstawienia, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności od dnia premiery. Wszystko to co wydarzyć się może, gdy w rachubę wchodzą relacje między kobietą a mężczyzną znajdziecie w tym spektaklu. „Sceny miłosne dla dorosłych” grać będziemy na Małej Scenie 13, 14 i 15 października.

Kolejną październikową propozycją Teatru Sewruka jest klasyka polskiego romantyzmu - „Balladyna” Juliusza Słowackiego, której premiera miała miejsce w listopadzie 2014 roku. Spektakl zrealizowało trzech wybitnych artystów – reżyseria, scenografia i kostiumy – Janusz Wiśniewski, muzyka – Jerzy Satanowski i ruch sceniczny – Emil Wesołowski. Zapraszamy na niesamowitą inscenizację „Balladyny" , klasycznego dramatu w którym postaci świata rzeczywistego przeplatają się z magicznymi zjawami z baśni. Rywalizujące ze sobą bohaterki to Alina - uosobienie dobra i Balladyna – okrutna, zła, opanowana żądzą władzy. Dwie piękne siostry, które spotkał idąc do lasu i w których się zakochał książę Kirkor. Która prędzej zbierze dzban pełen świeżych malin, ta zostanie jego żoną. Tylko jedna spełni swe marzenia, tylko jedna idąc po trupach osiągnie władzę i królewski tron. Warto przypomnieć, że 13 listopada 1976 roku właśnie "Balladyną"Teatr w Elblągu oficjalnie inaugurował swoją artystyczną działalność. „Balladynę” Będziemy grali na Dużej Scenie od 19 do 26 października w godzinach przedpołudniowych, a 20 i 21 w godzinach wieczornych.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji październikowych. Na Małą Scenę wraca spektakl, na którym niejednemu widzowi, szczególnie pokolenia 50-60 – latków, łza się w oku zakręciła. „Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa” to widowisko wielobarwne, w którym dominują ponadczasowe teksty i muzyka tych dwóch wielkich, rosyjskich bardów. Zarówno Bułat Okudżawa - zrównoważony spokojny, wręcz nostalgiczny, jak i Włodzimierz Wysocki – awanturniczy, drapieżny, ale także romantyczny i ironiczny, podejmowali tematykę wojny, jej skutków. Obaj byli antywojenni i antymilitarni. Podobieństw jest między nimi prawie tyle samo, co różnic. Na Małej Scenie wystąpią: Anna Suchowiecka, Artur Hauke, Dariusz Siastacz, Marcin Tomasik i Mikołaj Ostrowski. Spektakl pokażemy 22, 27,28 i 29 października.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronach internetowych teatru, a na dodatek od października można kupić bilet online za pośrednictwem strony kupbilet.teatr.elblag.pl.

Janusz Salmonowicz, rzecznik prasowy Teatru Sewruka

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.