› zapowiedzi |
ponad rok temu
11.10.2017 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Za nami wrzesień pełen wrażeń związanych z premierą „Amadeusza” - wspaniałego dramatu Petera Shaffera, przepełnionego ludzkimi emocjami i ponadczasową muzyką wielkiego Mozarta. Spektakl wyreżyserowany przez Pawła Szkotaka, pełen pięknych kostiumów i w pięknej scenografii Jerzego Rudzkiego, zdecydowanie przypadł do gustu elbląskiej widowni.
Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się repertuar październikowy w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Ukłonem w stronę najmłodszych jest aktualnie grane na Dużej Scenie „Czarodziejskie krzesiwo” - piękna baśń Hansa Christiana Andersena. Spektakl wyreżyserował Cezary Żołyński, a wspaniałe kostiumy zaprojektowała Iza Toroniewicz. A ponieważ widownia jest dziecięca, to spektakle grane są w godzinach przedpołudniowych.
Z kolei wyłącznie do widzów dorosłych adresowana jest sztuka Zbigniewa Książka „Sceny Miłosne dla dorosłych”. Reżyserem spektaklu, a także autorem scenografii jest Bogusław Semotiuk. „Sceny miłosne dla dorosłych” to sztuka pełna brawurowych i niekonwencjonalnych tekstów o prozaicznych sprawach damsko-męskich, sztuka pełna humoru połączonego z erotyką. Dowcipne dialogi, zaskakujące pointy, seksualne tematy o związkach uczuciowych, dynamiczne piosenki, to tylko niektóre z atutów tego przedstawienia, cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności od dnia premiery. Wszystko to co wydarzyć się może, gdy w rachubę wchodzą relacje między kobietą a mężczyzną znajdziecie w tym spektaklu. „Sceny miłosne dla dorosłych” grać będziemy na Małej Scenie 13, 14 i 15 października.
Kolejną październikową propozycją Teatru Sewruka jest klasyka polskiego romantyzmu - „Balladyna” Juliusza Słowackiego, której premiera miała miejsce w listopadzie 2014 roku. Spektakl zrealizowało trzech wybitnych artystów – reżyseria, scenografia i kostiumy – Janusz Wiśniewski, muzyka – Jerzy Satanowski i ruch sceniczny – Emil Wesołowski. Zapraszamy na niesamowitą inscenizację „Balladyny" , klasycznego dramatu w którym postaci świata rzeczywistego przeplatają się z magicznymi zjawami z baśni. Rywalizujące ze sobą bohaterki to Alina - uosobienie dobra i Balladyna – okrutna, zła, opanowana żądzą władzy. Dwie piękne siostry, które spotkał idąc do lasu i w których się zakochał książę Kirkor. Która prędzej zbierze dzban pełen świeżych malin, ta zostanie jego żoną. Tylko jedna spełni swe marzenia, tylko jedna idąc po trupach osiągnie władzę i królewski tron. Warto przypomnieć, że 13 listopada 1976 roku właśnie "Balladyną"Teatr w Elblągu oficjalnie inaugurował swoją artystyczną działalność. „Balladynę” Będziemy grali na Dużej Scenie od 19 do 26 października w godzinach przedpołudniowych, a 20 i 21 w godzinach wieczornych.
Ale to jeszcze nie koniec atrakcji październikowych. Na Małą Scenę wraca spektakl, na którym niejednemu widzowi, szczególnie pokolenia 50-60 – latków, łza się w oku zakręciła. „Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa” to widowisko wielobarwne, w którym dominują ponadczasowe teksty i muzyka tych dwóch wielkich, rosyjskich bardów. Zarówno Bułat Okudżawa - zrównoważony spokojny, wręcz nostalgiczny, jak i Włodzimierz Wysocki – awanturniczy, drapieżny, ale także romantyczny i ironiczny, podejmowali tematykę wojny, jej skutków. Obaj byli antywojenni i antymilitarni. Podobieństw jest między nimi prawie tyle samo, co różnic. Na Małej Scenie wystąpią: Anna Suchowiecka, Artur Hauke, Dariusz Siastacz, Marcin Tomasik i Mikołaj Ostrowski. Spektakl pokażemy 22, 27,28 i 29 października.
Wszystkie informacje można znaleźć na stronach internetowych teatru, a na dodatek od października można kupić bilet online za pośrednictwem strony kupbilet.teatr.elblag.pl.
Janusz Salmonowicz, rzecznik prasowy Teatru Sewruka
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |