› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Ostatnia w tym roku sesja jazzowa w Krypcie

› zapowiedzi ponad rok temu    14.12.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Ostatnia w tym roku sesja jazzowa w Krypcie

To będzie 32. sesja, jaka się odbędzie w klubie w tym sezonie. Przez klub przewinęło się około 50. muzyków jazzowych związanych ze środowiskiem elbląskim, trójmiejskim i olsztyńskim, a gościnnie zagrali też artyści z Krakowa, Warszawy i Katowic. Pojawiły się nowe twarze, zarówno wśród artystów, jak i bywalców.

Rok był owocny, choć trudny, gdyż z projektów sfinansowano zaledwie 15 sesji jazzowych, na resztę trzeba było szukać funduszy wśród zaprzyjaźnionych osób i firm. Było w związku z tym sporo pracy, ale Klub Krypta ma nadzieję na lepszy, 2016 rok w sferze finansów, gdyż w 2016 roku obchodzi 20 lecie pracy i ma nadzieję na wsparcie finansowe ze środków, które pozyska z zaplanowanego projektu.

Dla przypomnienia piwnica w której mieści się Klub Środowisk Twórczych została uruchomiona przez założycieli Galerii EL w 1962 roku i powstał w niej jedyny w Polsce w tamtych czasach EL Klub Jazzu Tradycyjnego. Klub Środowisk Twórczych jest naturalnym spadkobiercą tamtych działań, a na co dzień utrzymuje serdeczny kontakt z założycielami wspomnianego klubu z lat 60 tych. Członkowie EL Klubu Jazzu Tradycyjnego i założyciele Klubu Środowisk Twórczych mają na przyszły rok spore plany związane z obchodami 20 lecia Krypty.

Wtorek 15 grudnia. Godz. 20.30. Wstęp 5,00 zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.