› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Ostatni koncert cyklu Miasto.Gramy - Bibobit, Osiecka i EOK

› bieżące ponad rok temu    15.08.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ostatni koncert cyklu Miasto.Gramy - Bibobit, Osiecka i EOK fot. Nadesłane

Letni cykl wydarzeń muzycznych Miasto.Gramy organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? dobiega końca. Na finał w sobotę 20 sierpnia piosenki Osieckiej w rytmach funk i hip-hop zagra Bibobit wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Przez całe lato muzykę na żywo usłyszeć można było w miejscach, w których w Elblągu dotychczas (lub dawno) nie gościła. Organizatorzy cyklu Miasto.Gramy zaprosili słuchaczy na Targowisko Miejskie (grupa Ńoko), w pobliże Groty w Parku Planty (Nene Heroine) do Amfiteatru na Dolince (Nick Sinckler), na Przystań Grupy Wodnej (Róża, Wczasy, P.Unity, Sneaky Jesus i Michał Jan & Immortal Onion, spotkanie z Anną Gacek i KiŻ) oraz na Górę Chrobrego (Rasm Almashan).

Ostatnie wydarzenie Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaplanowało na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Finał w świetnym tanecznym klimacie zapewni poznański Bibobit, który razem z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprosi nas do świata Agnieszki Osieckiej przedstawionego na płycie "Co to za czas".

20 sierpnia, sobota godz. 19:00 Dziedziniec Muzeum Archeologiczno - Historycznego (Bulwar Zygmunta Augusta 1). Wstęp wolny.

Bobbit i Osiecka.
To w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczna.
Laureaci konkursu Męskiego Grania z 2019r. - Bibobit wraz z kwartetem smyczkowym radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa. To wysokoenergetyczny, elektryzujący i (także dosłownie) poruszający spektakl. W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie, bo to jej głos jest narratorem tego przedsięwzięcia.
Na bazie koncertu powstał wydany w październiku, w 85-tą rocznicę urodzin Osieckiej album BIBOBIT/OSIECKA "Co to za czas". Album został ogłoszony trzecią najlepszą płytą z muzyką polską 2021 roku przez portal onet.pl. Wcześniej zdobył miano albumu tygodnia m. in. w RADIO 357, Radio Nowy Świat. Utwory pochodzące z tego wydawnictwa zagościły na stałe w Radio 357 i Radio Nowy Świat, a piosenkę „Życie nie stawia pytań" można także usłyszeć w playliście Rmf Classic.
Bibobit w 2019 roku zostali laureatami konkursu Męskie Granie YOUNG i uczestnikami 10-tej edycji trasy Męskie Granie.
Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała także Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „energetyczną petardą o sile bomby termobarycznej". Pod koniec ubiegłego roku ich wspólny utwór z Anią Rusowicz pod tytułem "Kropla" podbił serca słuchaczy Radia 357.
W Elblągu grali już kilkukrotnie za każdym razem wywołując reakcje (chyba) wyłącznie fantastycznej satysfakcji.
Elbląskiej Orkiestry Kameralnej lokalnym miłośnikom muzyki przedstawiać nie trzeba. Na zaproszenie grupy Bibobit wzbogacą nowoczesne aranżacje utworów o delikatne i ekspresyjne tło. Towarzyszenie muzycznej wizytówki Elbląga zapowiada nic innego jak wielkie emocje!

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.