› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 - Energa

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Orszak Trzech Króli już w sobotę (6.12). Nowa trasa przemarszu

› zapowiedzi 9 miesięcy temu    4.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Orszak Trzech Króli już w sobotę (6.12). Nowa trasa przemarszu  fot. archiwum Elblag.net

Elbląski Sztab Orszaku Trzech Króli zaprasza 6 stycznia 2018 r. do udziału w największych jasełkach ulicznych w Europie.Wyruszymy w sobotę, 6 stycznia z placu Kazimierza Jagiellończyka o godzinie 13.00. Zaplanowana trasa (ulice):  12 Lutego, Armii Krajowej, Garbary i Stary Rynek do katedry św. Mikołaja.

W tym roku hasło Orszaku brzmi: „Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki”. Jest ono odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka:

Zatem naszą największą chlubą będzie posiadanie jako Ojca takiego Boga, który nikogo nie faworyzuje, który nikogo nie wyklucza, lecz otwiera swój dom dla wszystkich istot ludzkich, począwszy od ostatnich i dalekich, abyśmy jako Jego dzieci nauczyli się wzajemnie pocieszać i wspierać. 

W tym roku chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypomnieć wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego – zawsze jest czas, aby odnaleźć Chrystusa i wrócić do Domu.

Orszak rozpoczniemy na Placu K. Jagiellończyka o godzinie 13.00; stamtąd wyruszamy o 13.20 NOWĄ TRASĄ.

Oprócz tej nowości będą również inne niespodzianki. Każdy z elbląskich dekanatów stanowi jeden orszak królewski. W związku z tym:

wierni z dekanatu Elbląg Śródmieście (parafie: św Mikołaja, Matki Bożej Królowej Polski, Wszystkich Świętych, Trójcy Świętej, św. Brunona) będą stanowić orszak króla reprezentującego Europę ( kolor czerwony),

wierni z dekanatu Elbląg Północ (parafie: Św. Brata Alberta, św. Wojciecha, św. Pawła, Świętej Rodziny, św. Rafała, św. Józefa), będą stanowić orszak króla reprezentującego Afrykę (kolor niebieski),

a wierni z dekanatu Elbląg Południe (parafie: bł. F. Siedliskiej, św. Jerzego, bł. Doroty, św. Floriana) będą stanowić orszak króla reprezentującego Azję (kolor zielony).

Prosimy uczestników Orszaku o zabranie ze sobą elementów odzieży lub materiału w odpowiednim kolorze.

Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Organizatorzy: Drogowskazy, Centrum Nowej Ewangelizacji 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.