› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

O tajemnicach skrywanych w murach: spotkanie z Katarzyną Pedersen

› bieżące miesiąc temu    5.03.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
O tajemnicach skrywanych w murach: spotkanie z Katarzyną Pedersen fot. Nadesłane.

W środę, 13 marca, o godz. 18:00 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z elblążanką Katarzyną Pedersen, która wydała swoją pierwszą książkę pt. „Gmaszysko”, thriller dziejący się w naszym mieście. To zaskakujący debiut, trzymający w napięciu do ostatnich stron. Musicie koniecznie przeczytać, ale bez względu na to czy jesteście przed czy po lekturze – zapraszamy na spotkanie!

O książce z opisu wydawcy:
W trakcie pandemii elbląska podstawówka opustoszała. Tylko nieliczni nauczyciele od czasu do czasu pojawiają się w budynku, aby prowadzić zajęcia zdalnie. Zmęczenie i frustracja dają o sobie znać – przecież nikt nie był przygotowany na tak długi lockdown. Diana, młoda nauczycielka, dochodzi do wniosku, że nadszedł najwyższy czas, aby pożegnać się z tą szkołą.

Za długo zasiedziała się w jednym miejscu. Coś ją jednak zatrzymuje. Nie może oprzeć się wrażeniu, że w tej nienaturalnej ciszy, która ogarnęła gmach szkoły, rozbrzmiewają echa dawnych, tragicznych wydarzeń. Towarzyszące Dianie koszmarne wizje nasilają się z każdym dniem, a kobieta zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Wkrótce okaże się, że nie tylko mury starej szkoły pełne są krwawych tajemnic…


Katarzyna Pedersen, z wykształcenia filolożka po anglistyce na UG, kilka razy zmieniała swoją zawodową drogę. Przez niemal dekadę pracowała jako stewardessa w irlandzkiej linii lotniczej. W tym czasie zwiedziła kawałek świata, poznała ludzi, obce kultury i języki. Po urodzeniu swojej córeczki, wróciła "na ziemię", a konkretnie do rodzinnego Elbląga. Przez osiem lat pracowała jako nauczycielka, m.in. w SP nr 4, która stała się miejscem akcji jej książki. Po etapie bycia nauczycielką, zmieniła uprawianą przez siebie profesję i napisała książkę. Pisanie, jak sama przyznaje, to jej najsilniejsza pasja i pragnienie, które miała w sobie od zawsze.


Spotkanie odbędzie się w sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.

Rozmowę z autorką poprowadzi Aleksandra Buła z Biblioteki Elbląskiej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.