› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Nowe wydanie bajki o Andersenie elbląskiej pisarki Wioletty Piaseckiej. To będzie prawdziwy hit! [Konkurs!]

› bieżące 9 miesięcy temu    27.10.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 4 ocen 8 / 100%
A A A
Wioletta PiaseckaWioletta Piasecka fot. Marcin Mongiałło

Na to wydanie wiele lat czekali miłośnicy twórczości Wioletty Piaseckiej, która nazywa bajkę „Andersen. W poszukiwaniu szczęścia” swoją najpiękniejszą książką. Możecie sami przekonać się, czy elbląska pisarka ma rację. Zapewniamy, że naprawdę warto zainteresować się tą pozycją, tym bardziej, że bajka jest ubogacona przepięknymi ilustracjami autorstwa Edyty Karaban. Przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania dwie książki. 

Czy jest na świecie dziecko, które nie zapłakało nad historią dziewczynki, sprzedającej zapałki w mroźną grudniową noc? Które nie pomyślałoby czule o małym, brzydkim kaczątku? Któremu zimowe wietrzne noce nie przywołują na myśl Królowej Śniegu? Książka Wioletty Piaseckiej „Andersen. W poszukiwaniu szczęścia”, to opowieść o losach duńskiego bajkopisarza, autora najpiękniejszych baśni na świecie! 

Hans Christian Andersen do końca życia nie radził sobie z pisaniem. Urodził się w bardzo biednej rodzinie. Mama nie pracowała, a tata zmuszony do szewskiego zajęcia, nigdy nie uszył ani jednej porządnej pary butów. Jedynie babcia, która zajmowała się szpitalnym ogrodem zabierała wnuka, by tam zjadł ciepły posiłek. Hosi pamiętał o rodzicach i w kieszonce wynosił ze szpitala chleb dla rodziców. Zdawał sobie sprawę, że oni również nie mają co jeść. Tata, tak zresztą jak i syn, był marzycielem. Pragnął zostać sławny i wysłać syna do szkoły. Niestety w tamtym czasie szkoła była tylko dla bogatych chłopców, a rodzina Andersenów należała do najuboższych w miasteczku. Jak to się stało, że ten niepozorny, nieśmiały chłopiec został najznakomitszym pisarzem świata? Przed wami niezwykła opowieść o odwadze, sile wiary we własne możliwości, pokorze i cierpliwości

– opisuje swoją najnowszą książkę pisarka. 

Wioletta Piasecka jest autorką książek dla dzieci, wierszy, piosenek, biografii, scenariuszy teatralnych i słuchowisk radiowych. Zadebiutowała w 1999 roku zbiorem baśni Zaczarowana kraina bajek. Rok później nakładem wydawnictwa Skrzat ukazała się po raz pierwszy biografia najsłynniejzego twórcy bajek dla dzieci pt.: „Andersen. W poszukiwaniu szczęścia”, wznawiana później wielokrotnie. Elblążanka napisała 28 książek, ponad 20 scenariuszy teatralnych oraz 50 piosenek dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Muzycznym Syrenka z Warszawy i Teatrem Zielony Melonik z Rzeszowa, a także z Polskim Radiem Lublin, dla którego pisze słuchowiska radiowe. Od 2017 r. związana jest z Wydawnictwem NIKO. W 2018 roku książka  o Ignacym Janie Paderewskim – „Ignaś” – przygotowana specjalnie na stulecie odzyskania niepodległości została wydana przy współudziale Programu Niepodległa przy Ministerstwie Kultury. Autorka za tę książkę otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Baśnie Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze. Są również wykorzystywane jako baśnie terapeutyczne. 

KONKURS

Przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania dwie książki „Andersen. W poszukiwaniu szczęścia”.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie "Z czym się Wam kojarzą bajki Hansa Christiana Andersena?" oraz wysłać odpowiedź, swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu na nasz redakcyjny adres: redakcja@elblag.net.Tytuł wiadomości: "Andersen –  konkurs". Na zgłoszenia czekamy do 28 października 2019 r. do godz 10:00. Tylko zwycięzcy otrzymają informację o wygranej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 13
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Natalia
9 miesięcy temu ocena: 0%  4
Kupiłam dla swojej chrześniaczki. Rodzice są bardzo zadowoleni a mała uwielbia jak się jej czyta. Nigdy bym nie pomyślała, że autorka tej książki mieszka w Elblągu. Nie doceniamy tego co posiadamy.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aneta
10 miesięcy temu ocena: 50%  3
Zaraz złożę zamówienie. Jak miło, że mieszkanka naszego miasta tak wspaniale pisze.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmiechi warte
10 miesięcy temu ocena: 0%  2
a jak z tym hitem i wydaniem książki o Pankracym zbiórka jeszcze trwa tych paru groszy ?
odpowiedz oceń komentarz 0 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ janko
10 miesięcy temu ocena: 86%  1
Uwielbiałem bajki Andersena Miałem w domu Pamiętam okładkę i " Dziewczynkę z zapałkami" :( Fajnie że ktoś ( tym bardziej z naszej sceny" napisał bajkę w nawiązaniu do... Zycze Pani sukcesu :)
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.