› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Nowe oblicze akordeonu z EOK. Wygraj zaproszenie

› zapowiedzi ponad rok temu    20.03.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

W piątek, 24 marca  elbląskiej publiczności różnorodność brzmienia akordeonu przedstawi wirtuoz tego instrumentu – Rafał Grząka. Wystąpi z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Koncert poprowadzi dyrygent i kompozytor - Rafał Janiak. Wygraj zaproszenie na ten koncert.

Akordeon wyróżnia się niezwykłym bogactwem brzmienia. Poprzez swój potencjał często porównywany jest z takimi instrumentami jak fortepian i organy. Muzycy, dzięki temu mogą przekraczać wszelkie granice i podziały muzyczne, a także odkrywać wciąż nowe, dotąd niewykorzystane możliwości tego instrumentu.

W piątek, 24 marca br., elbląskiej publiczności różnorodność brzmienia akordeonu przedstawi wirtuoz tego instrumentu – Rafał Grząka. Będzie to kolejne spotkanie z twórczością tego artysty.

Grząka to akordeonista, kompozytor, laureat ponad 35. międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej F. Chopina w Warszawie, obecnie adiunktem, doktorem w klasie akordeonu macierzystej uczelni. Stale koncertuje w Polsce i na świecie, a współcześni kompozytorzy powierzają mu prawykonania utworów na bandoneon i akordeon.

Występował z orkiestrami tak znamienitych instytucji, jak: Filharmonia Narodowa i Opera Narodowa w Warszawie czy Filharmonia Lwowska. Od lat żywo uczestniczy w życiu artystycznym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, swymi koncertami otwiera festiwale i konkursy.

Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji oraz w stacjach komercyjnych. Koncertuje w Polsce i za granicą solowo oraz z zespołami, których jest współtwórcą: „Klezmafour”, „Tango Fuerte”, „Baxtori”, „New Trio”. Rafał Grząka jest w sezonie 2016/2017  „Artystą - rezydentem” Elbląskiej Orkiestry Kameralne

Koncert poprowadzi dyrygent i kompozytor - Rafał Janiak. Ukończył z wyróżnieniem studia dyrygenckie pod kierunkiem Antoniego Wita, a także studia kompozytorskie (również z wyróżnieniem) na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W swoim dorobku posiada wiele nagród, zdobytych w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Koncertuje z wieloma uznanymi orkiestrami, za każdym razem ujmując publiczność świeżością interpretacji prezentowanych kompozycji.

***

Rafał Grząka bandoneon, akordeon

Rafał Janiak dyrygent  

Elbląska Orkiestra Kameralna  

W programie między innymi:

Aleksander Tansman Wariacje na temat Frescobaldiego Józef Świder Suita na akordeon i orkiestrę smyczkową Marcin Błażewicz Koncert na akordeon i orkiestrę smyczkową Benjamin Britten Simple Symphony Astor Piazzolla Oblivion   24.03.2017 r., godz. 19:00, Sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu Bilety: 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy). Rezerwacja: (55) 237-47-49 Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.eok.elblag.eu.

Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "Artysta - rezydent"

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej:

Meble Wójcik

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej:

Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J.

Toyota Knedler Sp. z o.o.


KONKURS! Dla naszych Czytelników mamy 1 podwójne zaproszenie na koncert Jedyne, co trzeba zrobić, to wysłać swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu, tytuł wiadomości: EOK, na adres: konkursy@elblag.net Na zgłoszenia czekamy do 22  marca godz 15:00. Tylko zwycięzca otrzyma informację o wygranej. Zaproszenie do odebrania przed koncertem.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.