› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Nowa dyrektor Galerii EL w Elblągu

› bieżące miesiąc temu    18.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nowa dyrektor Galerii EL w Elblągu fot. UM Elbląg

Centrum Sztuki Galeria El ma nową dyrektor. Prezydent Witold Wróblewski powierzył obowiązki dyrektora na okres roku Pani Emilii Orzechowskiej.

Pani Emilia Orzechowska pochodzi z Gdańska. Od ponad 20 lat jest aktywnie zaangażowana w życie kulturalne i artystyczne zarówno Trójmiasta i regionu, w którym mieszka, jak i całego kraju. Zaowocowało to prestiżowym wyróżnieniem. W 2017 r. została laureatką honorowej oznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nowa Pani dyrektor w 2000 r. ukończyła Studium Animatorów Kultury (specjalizacja filmowa). Dalszą edukację kontynuowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (specjalność: filmoznawstwo). Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku ze specjalizacją Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, krytyka artystyczna.

Jest współzałożycielką trzech organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia A KuKu Sztuka, Stowarzyszenia Arbuz oraz Fundacji W788. Posiada ponad dziewięcioletnie doświadczenie na stanowisku producentki teatralnej w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku oraz kuratorki i kierowniczki działu wystaw i produkcji w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie.

W latach 2016 – 2018 wykładała na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, prowadząc zajęcia z zagadnień związanych z wystawiennictwem, edukacją artystyczną, scenografią oraz wiedzą z zakresu źródeł finansowania działań artystycznych i pisania wniosków o granty i dotacje.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.