› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Natalia Rodziewicz robiła zdjęcia sławnej modelce Playboya

› bieżące ponad rok temu    30.07.2013
Joanna Siudak
komentarzy 13 ocen 30 / 67%
A A A
Natalia Rodziewicz robiła zdjęcia sławnej modelce Playboya fot. archiwum prywatne

W miniony weekend, w sopockiej Zatoce Sztuki odbyła się wystawa plenerowa zdjeć Natalii Rodziewicz. Wernisaż wystawy „Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI wieku”, przyniósł elblążance duży sukces. Fotografka nie powiedziała ostatniego słowa. - Wywiad przy okazji kampanii wyborczej zarówno pomógł mi jak i przekreślił wiele spraw. Przekreślił łatwą drogę, a utorował trudniejszą, bardziej świadomą i taką, z której będę na pewno bardziej dumna – mówi Natalia.

Pomysł na wystawę fotograficzną Nai powstał przy współpracy z Krystyną Olechnowicz, właścicielką Galerii ZUM w Elblągu. Inspiracją dla fotografki była jej praca dyplomowa z Sopockiej Szkoły Fotografii, pt. „Paradoks życia z fikcji wzięty. Baśnie XXI wieku”. My rozmawialiśmy z Natalią o jej najnowszych planach zawodowych.

Wernisaż Twojej wystawy w Elblągu przyciągnął wielu gości. Nie obyło się jednak bez fali krytyki. Jakie reakcje wywołały Twoje prace w Trójmieście?

- Nie bywam w Zatoce Sztuki codziennie, ale jak dotąd na tyle ile zdążyłam zauważyć to ludzie (spora część to obcokrajowcy) pytają czy zdjęcia są na sprzedaż. Podczas planowania rozmieszczenia wydruków na plaży, podchodzili do mnie i pytali czy to ja jestem autorką i miło komplementowali moje prace. Nie wiążę planów z Trójmiastem, choć dostaję oferty kolejnych wystaw m.in w Gdyni i w Gdańsku. W planach mam już wystawę w Warszawie. Nie wiąże także swojej kariery z Elblągiem.

Na czym skupiasz się teraz zawodowo?

- Obecnie skupiam się na poszerzaniu swojego curriculum vitae oraz pracy nad moim portfolio, bo jak na razie moje dotychczasowe prace nie są do końca takie, z których byłabym w 100% zadowolona. Okazuje się, że faktycznie efekt finalny fotografii to po połowie zasługa modelki i po połowie zasługa fotografa.

Twoja wystawa została powiększona o nowe zdjęcia. Z kim współpracowałaś?

- Na moich najnowszych zdjęciach, które zrobiłam na sopockiej plaży w Zatoce Sztuki są światowej i polskiej sławy modelki i fotomodelki z krwi i kości. Jedna z nich (Monika Pietrasińska) wystąpiła niedawno w amerykańskim PLAYBOY'u w sesji na Dominikanie, wcześniej można było ją również oglądać na okładkach CKM'u polskiej i słoweńskiej edycji. Druga to mistrzyni Polski fitness (Ewa Lubert), a prywatnie żona byłego gitarzysty Dody, obecnego lidera grupy Volver. Reszta dziewczyn jest bardzo rozpoznawalna w internecie, to aktywne i pomysłowe piękności. Zatem w dalszej części kolekcjonuję emocje, jestem zachłanna na ich różnorodność. Pasjonuje mnie pięć zmysłów, bo jedynie poprzez ich rejestrację odbieramy rzeczywistość. Sztuka, muzyka, książki, filmy, podróże są dla mnie źródłem wiedzy takim jak każdy napotkany przeze mnie człowiek.

Jak wywiad dla elblag.net: "Mamy maliny zróbmy dżem", wpłynął na Twoją karierę?

- Pomógł mi w zatrzymaniu się w tym pędzie, które nabierało dotychczas moje życie. Pozwolił na refleksje nad moimi celami i ich sensem. Zdałam sobie sprawę, że nie mogę pomagać ludziom, póki sama nie napełnię się do końca miłością, szczęściem i wszelkim dobrem. Co mógłby ofiarować żebrakowi drugi żebrak? Skupiam się więc na sobie, na naprawianiu we mnie tego, co zostało zniszczone, zepsute i zdewastowane przeze mnie samą bądź przez innych ludzi, których spotykałam na swej drodze. Nie obwiniam nikogo, zakasam rękawy i biorę całkowitą odpowiedzialność za to, co działo się w moim życiu. Nawet tragedie, które przeżywałam jako dziecko czy nastolatka są dla mnie motorem i motywacją do zmian na lepsze. Poprzestawiałam priorytety i zasady życiowe. Dziś wiem jak bardzo ważne jest milczenie i działanie jednocześnie. Nie oglądam się za siebie, bo nie żyję w przeszłości, a w teraźniejszości z akcentem na przyszłość, więc ustalam nowe wyzwania jednocześnie skupiając się na spokoju w chwili obecnej i życia Tu i Teraz.

Wystawę Natalii Rodziewicz można oglądać do 1 sierpnia br. w Centrum Art & Business "Zatoka Sztuki" w Sopocie. Więcej prac fotografki znajduje się na stronie: https://www.facebook.com/NaiaFotoGrafikStudio

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ NoName
ponad rok temu ocena: 0%  13
Natalia RoZdziewicz
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ojciec
ponad rok temu ocena: 100% 12
a Ty ile masz lat zeby z nazwiska drwić? 7? kolejne dziecko neo nieupilnowane przez rodziców
~ rob
ponad rok temu ocena: 83%  11
Fajne zdjęcia zrobiła ,tak trzymaj dziewczyno .
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kacper
ponad rok temu ocena: 83%  10
znowu ten fantastyczny duet Joanna S & Naia prosimy i więcej ;)
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koko
ponad rok temu ocena: 60% 9
o tak one w duecie powinny występować częściej, szczególnie przed kamerą
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 50% 8
z malinami :p
~ rany
ponad rok temu 7
Czy ktoś załatwił promocje tej pani? Toć w całym kraju głupio powiedzieć,ze ja z Elbląga....
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomtom
ponad rok temu ocena: 78%  6
wykorzystała odpowiedni moment-akurat modelki i inni fotografowie robili sesję i sie podczepiła-nikt specjalnie dla niej tam się nie pojawił...
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a
ponad rok temu ocena: 100% 5
A Ty wiesz wszystko?
~ Wojo
ponad rok temu ocena: 67% 4
Jej zdjęcia zrobione tego dnia bronią się same, są super !!!Zazdrościsz i tyle !
~ ktos tam
ponad rok temu ocena: 60% 3
tak cała polska zazdrości Natali :], chociaż co ja mówię cały świat .... A tak poważnie żeby zazdrościć to trzeba mieć co...... A osoba która napisała wyżej że Natalia się podczepiła pod inne studio napisała prawdę. I Natalia powinna to podkreślić w wywiadzie, dlatego że jest to bardzo ważne i stawia ją w zupełnie innym świetle. Ona wszystko przypisuje sobie to bardzo nie fair. Nikt nie komentuje tu fotografii Natali, chodzi bardziej o jej chęć do wylansowania się na czyiś plechach i parcie na szkło ! Ten sztuczny kłamliwy PR bije po gałach !
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 86%  2
http://i1.kwejk.pl/site_media/...
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aa
ponad rok temu ocena: 67% 1
Ale ty to jesteś ... dostajesz lajka :D
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.