› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Na przedświąteczne zakupy do Światowida

› zapowiedzi ponad rok temu    14.03.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Na przedświąteczne zakupy do Światowida fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Stroiki wielkanocne, ręcznie zdobione jaja wielkanocne, palmy, wianki, dekoracje stołów, kartki, świąteczne wypieki, chleb, swojskie wędliny – to m.in. w te produkty będzie się można zaopatrzyć w najbliższą sobotę podczas „Pogrzebu żuru i śledzia”, wielkanocnego jarmarku, odbywającego się co roku w „Światowidzie”.

Na jarmarku zaprezentuje się czterdziestu wystawców z rękodziełem oraz dziesięciu, oferujących produkty gastronomiczne. Nie zabraknie domowych ciast (w tym mazurków i wielkanocnych bab), pasztetów, żurku, miodów, ziołowych herbat, kwasu chlebowego, wędliny, pieczywa, domowych syropów, artystycznie zdobionych wyrobów cukierniczych czy smalcu.

Wśród przedmiotów unikatowych i wykonanych własnoręcznie przez uczestników jarmarku będą m.in. florystyka wiosenna i wielkanocna, księgi dekoracyjne, stroiki wielkanocne, ręcznie zdobione jaja wielkanocne, drzewka kwiatowe, palmy, wianki, dekoracje stołów, kartki, frywolitki. Nie zabraknie też drobiazgów dla pań, które będą chciały ładnie zaprezentować się przy wielkanocnym stole - biżuteria wiosenna, torebki, a także upominki i prezenty: zabawki, poduszki, obrazy oraz półprodukty do samodzielnego rękodzieła.

Podczas imprezy rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy – dla najmłodszych na własnoręcznie wykonaną wesołą kartkę wielkanocną oraz dla dorosłych na wielkanocny wypiek. Wciąż można wziąć udział w obu konkursach. Szczegóły tu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/wielkanocne-konkursy-2/.

„Pogrzeb żuru i śledzia” odbędzie się 19 marca, w godz. od 10.00 do 17.00, w dolnym holu i na sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Warsztaty plastyczne dla dzieci rozpoczną się na sali widowiskowo – sportowej o godz. 10.00 i potrwają do godz. 13.00.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.