› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Muzyka Queen wiecznie żywa, a nawet symfoniczna

› relacje ponad rok temu    14.12.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Od czterech lat porywają fanów muzyki Queen. To fakt, który potwierdził się również w Elblągu. Projekt Queen Symfonicznie, który skupia prawie 30 muzyków wystąpił w miniony weekend gościnnie na scenie Teatru im. A. Sewruka.

Pomysł na projekt zrodził się w 2011 roku, kiedy zbliżała się 20 rocznica śmierci Freddiego Mercurego, idola muzycznego Jana Niedźwieckiego, twórcy projektu, kontrabasistą i basistą.

- Chciałem oddać mu cześć przygotowując jednorazowy koncert wypełniony piosenkami grupy Queen w klasycznych aranżacjach. W klasycznych, ponieważ sam jestem zawodowym muzykiem – na co dzień kontrabasistą Filharmonii Łódzkiej – wspomina Jan Niedźwiecki.

Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt koncertów, w tym dwa w Bratysławie. W przyszłym roku w planach są wyjazdy do Niemiec i Austrii oraz prowadzone są rozmowy na temat tourne po Skandynawii.

Do projektu zaprosiłem wspaniałych muzyków, chyba ciekawie wypadły aranżacje – udało się zachować proporcje pomiędzy własnymi pomysłami a oryginalną muzyką „Królowej”. Do tego nadal świetnie bawimy się na koncertach. To wszystko sprawia, że publiczność nadal chce przychodzić na nasze koncerty. Rekordziści słuchali już nas 3-4 razy i zapowiadają -na Facebooku- że z chęcią przyjdą na kolejne występy – przyznaje twórca projektu.

 

 

ilość zdjęć 28 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.