› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Moc atrakcji podczas X edycji Święta Chleba

› imprezy ponad rok temu    1.09.2015
Karolina Kobak
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Moc atrakcji podczas X edycji Święta Chleba

Pokazy kulinarne, zawody sportowe, zajęcia plastyczne, koncerty, wystawy, rekonstrukcje to tylko część programu Święta Chleba, które w tym roku odbędzie się w grugi weekend września, od 11 do 13 września. Data została zmieniona z powodu obchodzonych jednocześnie Dni Dziedzictwa Narodowego.

Obchody tego cyklicznego już w Elblągu święta nieoficjalnie rozpocznie jarmark, który potrwa od 10:00 do 22:00. Inauguracja Święta Chleba będzie miała miejsce o 12:00, na Placu Katedralnym, gdzie w tym roku stanie scena główna.

Przez cały dzień będą miały miejsce przeróżne wystawy, warsztaty, zajęcia sportowe wspierające akcję "Elbląg w formie" i rekonstrukcje na Bulwarze Zygmunta Augusta. Od 15:00 będzie można posłuchać muzyki. W sobotę dodatkowymi atrakcjami będzie Ogólnopolska i Wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa, połączona z koncertem zesopłu Vołosi z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

To dla naszego miasta duży zaszczyt, że Ogólnopolska inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w naszym mieście. Elbląg zasługuje na bycie organizatorem, z racji tegorocznego hasła Europejski Dni Dziedzictwa "Utracone dziedzictwo". Nasza starówka walczyła o to, aby nie zostać zburzoną i sukcesywnie była odbudowywana. Do Elbląga przyjadą przedstawiciele Rady Europy, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Dziedzictwa, którzy będą zapoznawać się z tym, co w naszym mieście jest, ale także będą promować Elbląg w publikacjach dziennikarskich i naukowych. - na konferencji prasowej powiedziała Dyrektor Biura Prezydenta Miasta, zajmująca się Departamentem Promocji i Kultury Agnieszka Staszewska.

W tym roku bardzo ciekawie zapowiadają się pokazy piekarnicze i kulinarne. Do naszego miasta przybędzie dwóch znakomitych znawców - dr Józef Sadkiewicz oraz dr Grzegorz Russak, którzy zaprezentują obecnym na jarmarku swoje wypieki i dania.

"Mamy nadzieję, że razem uda się stworzyć wypiek, którzy będzie charakterystyczny dla Elbląga i będzie go promował." - powiedział na konfrencji Prezydent Witold Wróblewski.

W organizację tegorocznego Święta Chleba włączyli się m.in: Galeria El, Elbląska Orkiestra Kameralna, MOSiR, Park Technologiczny, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Elbląski Klaster Turystyczny, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", Muzeum Kultury Ludowej z Węgorzewa, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Stowarzyszenie Elbląg Europa czy elbląskie kluby taneczne.

Na konferencji prasowej dotyczącej Święta Chleba Prezydent podał, że koszt tegorocznej imprezy to 233 tys. złotych. Dodatkowo mają jeszcze zostać pozyskane pieniądze od sponsorów.

Zapraszamy do zapoznania się z planem Święta Chleba i do wzięcia udziału w jego obchodach. Nie może Was tam zabraknąć!

Tutaj sprawdzisz program tegorocznego Święta Chleba.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ etjo
ponad rok temu ocena: 50%  1
Inauguracja Święta Chleba będzie miała miejsce o 12:00??? Inauguracja jest w piątek o godz. 11:00!!! i kolejny babol - Departamentem Promocji i Kultury nie zajmuje się Pani Agnieszka Staszewska!!! Od 15:00 będzie można posłuchać muzyki??? na ulotce są inne godziny... Nie wiem kto sprawdza ten artykuł pod względem gramatycznym i składni ale jest masakra. M.in.: "Przez cały dzień będą miały miejsce przeróżne wystawy" chyba przez całe dnie....bo w końcu impreza trwa przez 3 dni. " W sobotę dodatkowymi atrakcjami będzie Ogólnopolska..." chyba "będą"??? gdyż jest liczba mnoga atrakcji
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.