› bieżące |
ponad rok temu
16.05.2017 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Edukacja zdrowotna osób starszych, promocja historii i rozwoju miasta – to tylko kilka z projektów, które zostały z sukcesem zrealizowane przez organizacje pozarządowe z Elbląga i okolic w celu rozwoju lokalnej społeczności i promocji odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Realizacja projektów była możliwa dzięki konkursowi grantowemu w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
Inicjatywy podjęte przez takie organizacje jak Centrum Spotkań Europejskich Światowid „Elbląg – to lubię!”, Gminy Miasto Elbląg „Kierunek: zdrowie”, Stowarzyszenia Laboratorium Sztuki „Specjal Jazz Improwizacje”, PTTK Ziemi Elbląskiej „Organizacja Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK”, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu „Z piwem za pan brat - świadoma i odpowiedzialna konsumpcja alkoholu”, Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu „Czyste Wody – Zdrowe Ryby”, Stowarzyszenia Kulturalnego Viva art w Elblągu „10. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne” spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców.
Jedna z ciekawszych inicjatyw pierwszej edycji Funduszu to program edukacyjny „Kierunek Zdrowie”. Celem programu było przekazanie w przystępny sposób wartościowych informacji na tematy związane z dbaniem o zdrowe odżywianie, sprawnością fizyczną oraz komfortem psychicznym osób starszych.
Osoby w wieku 60+ stanowią niemal 25% mieszkańców Elbląga, dlatego tak istotne jest, aby pozostawały aktywne rodzinnie, społecznie i zawodowo, tak długo jak to możliwe. W ramach serii warsztatów lokalni seniorzy mieli okazję wysłuchać porad specjalisty ds. żywienia, lekarza, dietetyka, trenera fitness oraz fizjoterapeuty. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony starszych mieszkańców Elbląga, a opinie specjalistów stanowiły dla nich nieocenione źródło praktycznej wiedzy – wyjaśnia Teresa Urban, Pełnomocnik Prezydenta ds. osób starszych.
Inny interesujący projekt został zrealizowany przez CSE Światowid. W ramach projektu "Elbląg - to lubię!" organizatorzy przybliżyli mieszkańcom miasta i okolic historię Elbląga oraz Browaru stanowiącego ważny punkt topografii miejskiej.
Elbląg jest jednym z najstarszych miast Polski, jednak jego historia jest wciąż mało znana mieszkańcom. W tym celu podjęliśmy szereg działań, które przyczyniły się do poprawy tej sytuacji m.in. zawiesiliśmy 10 plansz informacyjnych na ulicach Starego Miasta w Elblągu oraz zorganizowaliśmy plenerową grę miejską, w której udział wzięli mieszkańcy i turyści. Zabawa stanowiła punkt kulminacyjny całego programu, wzięło w niej udział ponad 80 osób. Zorganizowaliśmy również plener malarski, warsztaty z animacji o tematyce piwowarskiej oraz lekcje plenerową i debatę – dodaje Antonii Czyżyk.
Bardzo nas cieszy, że możliwość zgłoszenia projektu do realizacji w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i że możemy wspólnie angażować mieszkańców do współpracy na rzecz promocji lokalnej tradycji. Jako producent piwa szczególnie zadowoleni jesteśmy z faktu, że Fundusz przyczynia się do współpracy w obszarze edukacji na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. W tej edycji udało się zrealizować wiele ciekawych inicjatyw i mamy nadzieje, że podobnie będzie w kolejnej edycji, która ruszy w połowie tego roku – podsumowuje Magdalena Brzezińska, Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A.
Kolejna edycja programu grantowego Grupy Żywiec odbędzie się jeszcze w tym roku. Informacje na ten temat pojawią się już wkrótce na stronie: http://www.grupazywiec.pl/o-firmie/fundusz-spoleczny-gz/
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |