› zapowiedzi |
ponad rok temu
28.02.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Cztery dni. Kilkuset uczestników. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych. Dla elbląskich melomanów te słowa oznaczają jedno: Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych.
Do rywalizacji staną muzycy młodego pokolenia, którzy wydobędą to, co najpiękniejsze z altówek, skrzypiec, wiolonczeli i kontrabasów.
Tempa i kroku dotrzyma im Elbląska Orkiestra Kameralna, która zaprasza na smyczkowy wieczór z udziałem Szymona Steca i Yibai’a Chena. Pod batutą Szymona Steca rozbrzmiewały już dźwięki wielu polskich i zagranicznych orkiestr, w tym m.in.VU-Orkest Amsterdam i Pro Arte Orchester Wien. Z kolei wiolonczelowa droga Yibai’a Chena zaprowadziła go m.in. do III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.
---------------
Yibai Chen urodził się w 2001 r., naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku pięciu lat u Meijuan Liu i kontynuował ją do 2016 r. Był studentem średniej szkoły muzycznej działającej przy Konserwatorium Muzyki w Szanghaju. W 2012 r. został zaproszony, w ramach wymiany, na występ na Uniwersytecie w Cambridge. W latach 2013 i 2015 zakwalifikował się do udziału w Morningside Music Bridge, międzynarodowego programu Mount Royal University w Kanadzie, i uczestniczył w letnim obozie artystycznym. W 2016 r. wziął udział w Cello Akademie Rutesheim, gdzie doskonalił swoje umiejętności u Wolfganga Emanuela Schmidta, a na koncercie finałowym wykonał Zigeunerweisen Pabla Sarasatego z orkiestrą Südwestdeutsches Kammerorchester Pforzheim. Uczestniczył także w kursach mistrzowskich m.in. u Jensa Petera Maintza, Tsuyoshiego Tsutsumiego. Obecnie jest studentem Danjula Ishizakiego na Uniwersytecie Sztuk w Berlinie. W lutym 2017 roku został laureatem III nagrody Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Źródło: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina
---------------
Wysłuchamy m.in. haydnowskiego Koncertu wiolonczelowego C-dur, którego losy mogłyby stać się kanwą niejednego filmu przygodowego. Haydn skomponował utwór w 1765 roku, z myślą o wirtuozie Józefie Weiglu. Niestety, partytura, stwarzająca solistom pole do popisowej gry, wkrótce zaginęła i została odnaleziona po niemal 200 latach w Pradze. Ze sceny popłyną także dźwięki dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta, Dymitra Szostakowicza i Romualda Twardowskiego.
4 kwietnia .2019, czwartek, 19:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
Wykonawcy:
Repertuar:
Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
Yibai Chen, fot.nadesłana
Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |