› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Męska galanteria skórzana – trendy na jesień 2017

› poradnik ponad rok temu    13.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Męska galanteria skórzana – trendy na jesień 2017

Wraz z nadejściem nowej pory roku zmieniają się nasze upodobania kolorystyczne, sięgamy też po cięższe materiały. Lekkie, lniane koszule zastępują nam kraciaste marynarki i ultramodne w tym sezonie wełniane golfy, a słomiane espadryle są wymieniane na ciężkie, sięgające do połowy łydki, skórzane oficery. Podobnie jak w garderobie, tak i w galanterii skórzanej jesienią goszczą ciemniejsze kolory i nieco bardziej masywne dodatki.

W najnowszych pokazach mody w galanterii skórzanej pojawiło się kilka perełek, których absolutnie nie można pominąć przy tworzeniu casualowego czy biznesowego look’u. Na wybiegu Balenciagi odziani w oversize’owe płaszcze modele w dłoniach trzymali eleganckie, stylizowane na formalne teczki męskie torby. Skórzane torebki, a właściwie ich większe odpowiedniki, przypominające gabarytami i stylem weekendowe torby prezentowały się na catwalk’u domu mody Hermes. Nie wszystkie z nich były czarne.

Najmodniejsze kolory galanterii skórzanej dla mężczyzn w sezonie fall/ winter 2017 czerpią garściami z barw jesieni – należą do nich butelkowa zieleń, ciemny brąz, bordo. Kolejną inspiracją wprost ze światowych wybiegów jest styl militarny. Modele na wybiegach Balmain, Moschino czy Louis Vuitton noszą plecaki w stylu popularnych w Polsce w latach 90-tych, tzw. „kostek”. Mile widziane są także kolorowe naszywki oraz patchwork.

1.jpg

Fot. Męska torba weekendowa: https://gentle-man.pl/75-torba-weekendowa-meska

Wybierając modną, skórzaną, męską torbę na ramię czy weekendową torbę podróżną warto zwrócić uwagę na kwestię dodatków takich jak portfel. Tutaj trend pozostaje niezmienny. Niezależnie od lansowanych trendów męski portfel to wyznacznik osobowości. Idealnie by było, gdyby materiałem i stylem odpowiadał teczce czy też torbie. Najmodniejsze w tym sezonie portfele to klasyczne skórzane, składane portfele – idealne na każdą okazję. Najsilniejszym trendem wśród męskich portfeli skórzanych są te o grubym licu, wykonywane najczęściej z krokodylej skóry.

Coraz bardziej modne jest też połączenie w jednym portfelu kilku materiałów – np. kilku rodzajów skór lub skóry oraz jeansu. Projektanci coraz częściej sięgają po surowe skóry, które nadają portfelom z nich wykonanych surowego, niepowtarzalnego charakteru. Portfel męski, wykonany z odpowiednio preparowanej skóry naturalnej nieco szybciej podlega zużyciu, co jest efektem zamierzonym – ma wyglądać jak portfel vintage, wyjęty wprost z szafy dziadka. Idealnym kolorem skórzanego portfela tej jesieni obok klasycznej czerni jest każdy odcień brązu – od wchodzącego w pomarańcz koloru wielbłądziej wełny po odcienie gorzkiej czekolady.

34.jpg

Fot. Stylowe toby na laptopa: https://gentle-man.pl/80-torby-na-laptopa

Niezależnie od kolorystyki jesień 2017 należy do portfeli typu slim wallet. Ten gadżet to obowiązkowe „must have” każdego pana tej jesieni. Slim wallet jest lekki, a zarazem pojemny. Dobrze prezentuje się zarówno na biznesowym spotkaniu (może pełnić także funkcję wizytownika) jak i na co dzień. Dzięki niemu można ograniczyć noszenie zbyt dużej ilości często zbędnych dokumentów i kart. Tego typu męski portfel to idealne rozwiązanie dla panów, którzy swój podręczny bagaż osobisty ograniczają do niezbędnego minimum. Praktycznie, funkcjonalnie i wygodnie zarazem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.