› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Marcin Niepla – elblążanin, który promuje nasze miasto w teleturnieju...

› wywiady ponad rok temu    21.01.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
3 zdjęćMarcin NieplaMarcin Niepla fot. Marcin Mongiałło

Z tego co nam wiadomo Marcin Niepla to elblążanin o najlepszych wynikach w historii realizowanego od 4 września 1997 r. teleturnieju "Jaka to melodia?" 10 razy brał udział w nagraniach, wystąpił aż w... 19 odcinkach! Nigdy nie myśleliśmy, że można w ten sposób promować miasto, ale okazuje się, że jak najbardziej tak! W ostatnich kilku odcinkach prowadzący teleturniej – Norbi (właściwie Norbert Dudziuk) –wielokrotnie, wręcz do znudzenia, powtarzał w różnych odmianach nazwę naszego miasta. Prawdopodobnie niemałe znaczenie miała tu sympatia dla Marcina, który jest pozytywnym człowiekiem, a z uwagi na doświadczenie jest już dobrze znany zespołowi, który przygotowuje program.

Jeśli uważacie, że nie jest to promocja, to jesteście w błędzie. Teleturniej "Jaka to melodia?" należy do czołówki pod względem popularności wśród programów tego typu nadawanych przez wszystkie polskie stacje telewizyjne. Średnia oglądalność odcinka zazwyczaj znacznie przeracza 1 mln osób, a bywa, że dochodzi nawet do 2 mln. 

Mimo, że Marcinowi ani razy nie udało się wygrać finału, to wygrał łącznie około 30 tys. zł. Bez wątpienia wytrwałość popłaca. Miejmy nadzieję, że przyjdzie taki dzień, że elblążanin w końcu wygra finał. Należy mu się!

Kilka dni temu udalo nam się porozmawiać z Marcinem Nieplą o jego doświadczeniach w studiu telewizyjnym, sposobie w jaki się przygoytowuje do kolejnych odcinków, jak też zainteresowaniach. 

Marcin Mongiałło:  Wielu elblążan śledziło Twoje niedawne (styczniowe) występy w programie "Jaka to melodia?". Czy możesz przypomnieć ile odcinków wygrałeś?

Marcin Niepla: Zagrałem w trzech odcinkach. W dwóch doszedłem do finału, ale żadnego z nich w całości nie odgadłem.

Skąd wziął się pomysł startu w tym teleturnieju?

Oglądam ten teleturniej od początku jego istnienia i zawsze chciałem w nim wystąpić. Muzyka jest moją największą pasją, mam dobry słuch i pamięć, więc pomyślałem, że warto to wykorzystać i zarobić trochę pieniędzy. To był mój dziesiąty występ.

Jak wygląda procedura zgłoszenia? Ile czasu mija od samego zgłoszenia do wystąpienia na wizji?

Trzeba jechać na jeden z castingów, które są organizowane w całej Polsce, wypełnić krótką ankietę, zaprezentować się przed komisją, odgadnąć kilka fragmentów piosenek i tyle.

Na castingu byłem w połowie października, a nagranie było na początku grudnia (tego typu castingi są organizowane także niedaleko od Elbląga, np. w Gdańsku; także w Toruniu – przyp. red.). 

Jak długo się przygotowywałeś do teleturnieju? Miałeś jakiś autorski sposób?

Nie przygotowuje się specjalnie, kiedy tylko mogę staram się oglądać "Jaka to melodia?" w telewizji, słuchać muzyki codziennie. Pomagają mi także inni uczestnicy, którzy udostępniają mi swoje materiały.

Czy zawód, który wykonujesz, bądź osobiste zainteresowania pomogły ci w uzyskaniu tak dobrych wyników?

Pracuje w banku, w związku z tym trudno mówić, że praca, którą wykonuję w jakiś sposób mi pomogła. Od dziecka w zeszytach zapisywałem tytuły piosenek. Jeszcze wtedy nie wiedziałem po co. Zbieram płyty, zarówno CD, jak i winylowe, no i słucham ich kiedy tylko to możliwe. Staram się również jeździć koncerty – w tym roku wybieram się na koncert Philla Collinsa.

Co byś radził Czytelnikom, którzy planują start w teleturnieju "Jaka to melodia?"

Sam casting nie jest trudny. Bardziej trzeba pokazać swoją osobowość, niż wiedzę, choć ta jest równie ważna. Jeśli chodzi o nagranie, to liczy szybkość czyli najpierw trzeba się zgłosić, a potem dopiero zastanawiać nad odpowiedzią. Szczególnie, gdy gra się z bardzo dobrymi graczami.

Jakie są Twoje wrażenia ze studio telewizyjnego? Jak to wygląda od zaplecza?

Bardzo pozytywne. Nagranie różni się trochę od tego, co później widać w telewizji. Na wizji wszystko się wydaje o wiele większe niż jest w rzeczywistości. Atmosfera podczas nagrania jest bardzo luźna i pozytywna, o co mocno dba prowadzący – Norbi.

Dziękuję Ci bardzo Marcin za rozmowę i życzę sukcesów, nie tylko w teleturnieju "Jaka to melodia?". Wygraj w końcu odcinek, będę trzymał kciuki! 

Rozmawiał: Marcin Mongiałło

PS

Już dziś, 21 stycznia, o godz. 17.25 w telewizyjnej Jedynce będziemy mogli zobaczyć wielką gwiazdę lat 80. – Samanthę Fox. Wokalistka ma 52-lata, ale ciągle jest w świetnej formie. Gwiazda zaśpiewa w teleturnieju "Jaka to melodia?" 

 • Marcin Niepla – elblążanin, który promuje nasze miasto w teleturnieju...
 • Marcin Niepla w studiu telewizyjnym
 • Marcin Niepla w studiu telewizyjnym
ilość zdjęć 3 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ten co opłaca abonament
ponad rok temu ocena: 0%  1
kombinuje co tu robić zeby nic nie robić a zarobić ten teleturniej jest dla nierobów którzy na okrągło występują i trzpią kasę za nasze pieniądze ,jak ktoś wygrał raz to nie powinien występować po sto razy chyba ze raz na 10 lat!!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.