› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Mama w Kinie Światowid

› zapowiedzi ponad rok temu    10.12.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Mama w Kinie Światowid

Penélope Cruz – laureatka Oscara, muza Pedro Almodóvara i Woody'ego Allena – debiutuje jako producentka, kreując w filmie „Mama" – jak sama podkreśla – najbardziej złożoną, a zarazem najpiękniejszą rolę w karierze. Kino Światowid zaprasza od 11 do 24 grudnia na film „Mama".

Wszystko w życiu Magdy ma się zmienić. Straciła pracę w szkole, a lekarz przedstawił jej straszną diagnozę: rak piersi. Terapia skutkuje. Tylko że przychodzi druga diagnoza – kolejny nowotwór w drugiej piersi. Magda jednak podchodzi do sytuacji z humorem, w otoczeniu najbliższych: 10-letniego syna, piłkarskiego talentu; ginekologa, który... kocha śpiewać, wreszcie nowopoznanego mężczyzny, który właśnie stracił żonę i córkę.

Magda wierzy tylko w życie tu i teraz, a nie w to, co może na nią czekać po drugiej stronie. Wierzy, że TU I TERAZ trzeba przeżyć jak najlepiej, czerpiąc z tego jak najwięcej radości. Nie wie, że czeka ją jeszcze jedna próba, przeznaczenie rzuci jej kolejne wyzwanie.

Penélope Cruz partneruje wybitny hiszpański aktor, trzykrotny laureat Nagrody Goya – Luis Tosar.

[Julio] Medem - podobnie jak jego bardziej utytułowany rodak Pedro Almodóvar - potrafi jednak ze składników pośledniej jakości ulepić autentycznie wzruszającą baśń. Z jednej strony broni go humor, którym "Mama" wypełniona jest po brzegi ("Zostało mi sześć miesięcy życia? Akurat skończy mi się zasiłek" - zauważy z przekąsem Magda). Z drugiej - świetna, dojrzała kreacja Penelope Cruz.

Łukasz Muszyński, Filmweb

Reżyseria: Julio Médem
Scenariusz: Julio Médem
Produkcja: Hiszpania, Francja
Czas trwania: 111 minut
materiały: dystrybutor filmu

Cena biletu: 16 złotych (normalny), 14 złotych (ulgowy), 11 złotych (w poniedziałki). Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.