› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2018. Drugi koncert już 8 lipca!

› zapowiedzi 7 miesięcy temu    2.07.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Knitter’s Jazz Band,Knitter’s Jazz Band, fot. nadesłana

Przed nami kolejny koncert XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018. Tym razem, na życzenie widzów, wystąpią muzycy reprezentujący elbląskie środowisko muzyczne. „Knitter’s Jazz Band” tworzą: Roman Apoloniusz Knitter (wokal, jazz guitar, lider Knitter’s Jazz Band), Grzegorz Jundziłł (instrumenty klawiszowe), Stanisław Żylis (bass), Wojciech Szewczyński (perkusja). Towarzyszy im Anna Mastalerz, która w trakcie koncertu będzie narratorem – przewodnikiem po prezentowanych utworach.

Lider zespołu od ponad 50 lat jest związany z elbląską sceną muzyczną. Współorganizator i członek kilkunastu legendarnych już dzisiaj formacji elbląskiej muzyki rock’owej i jazz rock’owej. Od 2008 r. ma za sobą cykle klubowych koncertów unplugged. Organizator Benefisu Pokolenia Muzyków i Działaczy Kultury Elbląskiego Rock and Roll’a,- będącego wydarzeniem bez precedensu jaki się odbył na Wyspie Bukowiec w lipcu 2011r. Zrealizował własne projekty solowych koncertów z największym dobrze przyjętym autorskim koncertem programowym „Z Piosenką Od Paryża Do Broadway’u” jaki odbył się w 2016r. i do dziś oglądanym przez internautów. Sukces wykonanych piosenek jazzowych Broadway’u przyczynił się do założenia w 2017 r. formacji jazzowej Knitter’s Jazz Band złożonej z doświadczonych muzyków z Olsztyna, Elbląga i Pasłęka wraz z liderem wykonującym swingowe piosenki old jazzu oraz latino jazzu.

Organizatorem koncertu jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne Tradycyjnie już koncertom będą towarzyszyły konkursy a ten będzie związany tematycznie z życiem kulturalnym Elbląga. Będzie możliwość pogrania przed koncertem w gry planszowe a przewodnikiem, instruktorem po grach będą animatorzy z „Planszówkarni”.

8 lipca zapraszamy zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni. Początek tradycyjnie o godz. 17.00.

Projekt realizujemy przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg a tegorocznymi partnerami są: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Fundacja MMusic (Holandia), PTTK Oddział Ziemia Elbląska

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl; Telewizja Truso; RMF Classic - współpraca redakcyjna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Adam
7 miesięcy temu 1
Byłem na koncercie lidera Romana Apoloniusza Knittera ok. 3 lat temu w Bibliotece Elbląskiej. Jego angielski w wykonywanych piosenkach to czysta żenada. Będzie lepiej, gdy będzie śpiewał po polsku.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.