› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Lato z Radiem i TVP w Elblągu

› bieżące 9 dni temu    4.07.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Lato z Radiem i TVP w Elblągu fot. elblag.net/archiwum.

Osiem tygodni, osiem miast, osiem rodzinnych pikników i koncertów – rusza wakacyjna trasa „Lato z Radiem i Telewizją Polską”. Ponad 60 najpopularniejszych polskich artystów, największe przeboje, spotkania z gwiazdami i pikniki rodzinne pełne atrakcji – tak w tym roku będzie wyglądała pierwsza od lat wspólna wakacyjna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Inaugurujący trasę koncert już w sobotę, 13 lipca w Zakopanem, a kolejne to: Racibórz (20.07), Elbląg (27.07), Poddębice (3.08), Chorzów (10.08), Białystok (17.08), Tarnów (24.08) i Grudziądz (31.08).

W każdym z miast, co sobotę: wakacyjne studio ,,Pytania na śniadanie", audycja ,,Lato z Radiem", bieżące relacje w radiowej Jedynce i TVP Info, a o godz. 20:00 koncert transmitowany w TVP2. Kombii, LemOn, Sarsa, Lady Pank, Zakopower, Big Cyc, Stachursky, Wilki, Afromental, Ania Dąbrowska, Piersi, Papa D., Ania Wyszkoni, Józefina i Skubas, Urszula, Małgorzata Ostrowska – to tylko kilka wybranych nazwisk z długiej listy artystów, którzy wystąpią w ramach trasy „Lata z Radiem i Telewizją Polską”.

Gospodarzami koncertów będą dziennikarze radiowej Jedynki i Telewizji Polskiej. To jednak dopiero początek atrakcji! W każdym z miast trasy „Lata z Radiem i Telewizją Polską”, już od godz. 7:30 będzie można spotkać ekipę „Pytania na śniadanie” i zobaczyć, jak powstaje poranny program TVP2.

Będzie to także wyjątkowa okazja, aby poznać prowadzących, reporterów i kucharzy znanych z „Pytania na śniadanie ” oraz porozmawiać na tematy nurtujące widzów i lokalną społeczność. Dziennikarzy radiowej Jedynki będzie można spotkać w studiu plenerowym Polskiego Radia.

O godz. 9:00 zabrzmi „Polka Dziadek", która tradycyjnie rozpoczyna audycję – „Lato z radiem". Po jej zakończeniu, punktualnie o godz. 12:00, w każdym z miast rozpoczną się pikniki rodzinne radiowej Jedynki – pełne atrakcji dla całych rodzin. Tradycją „Lata z Radiem" jest również maskotka – w tym roku to wydra, zwierzę kojarzone z wodą, która jest motywem przewodnim tegorocznej audycji.

Relacje z trasy „Lato z Radiem i Telewizją Polską” będzie można śledzić w TVP Info i radiowej Jedynce. W każdą sobotę od godz. 11:00 do 17:00 planowane są wejścia „na żywo” z miast-gospodarzy. Reporterzy TVP Info spotkają się z mieszkańcami, zapytają czym żyją lokalne społeczności, poruszą tematy ekologii, turystyki, bezpieczeństwa w czasie wakacji i porozmawiają z muzycznymi gwiazdami.

Dzień wcześniej, w piątki o 18:30 twórcy programu „Polska bliżej” na antenie TVP Info przyjrzą się sprawom ważnym i trudnym z perspektywy ludzi mieszkających w danym regionie.

Uroczystą inaugurację „Lata z Radiem i Telewizją Polską” zaplanowano na sobotę, 13 lipca. Gospodarzem pierwszego koncertu i licznych imprez towarzyszących będzie stolica Tatr i Podhala – Zakopane.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.