› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Książęca para William i Catherine zwiedzi Muzeum w Sztutowie

› bieżące 10 miesięcy temu    4.07.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. toursingdansk

Na stronie prezydenta Andrzeja Dudy ukazała się informacja o wizycie „Jego Królewskiej Wysokości Williama Księcia Cambridge i Jej Królewskiej Wysokości Catherine Księżnej Cambridge” w dniach 17 i 18 lipca. Z kolei na stronie ambasady brytyjskiej można wyczytać, że książęca para drugiego dnia zwiedzi Muzeum Stutthof w Sztutowie. 

Ambasada brytyjska ujawniła program wizyty książęcej pary, która odwiedzi miejsca ważne dla Polaków. W pierwszym dniu wizyty - 17 lipca zwiedzą oni Muzeum Powstania Warszawskiego i zapalą znicze w miejscach upamiętniających powstańców. Natomiast dzień 18 lipca rozpoczną w byłym niemieckim nazistowskim obozie Stutthof. William i Catherine spotkają się z grupą byłych więźniów tego obozu. Na stronie muzeum jest informacja, że 18 lipca muzeum będzie nieczynne.

Niestety nie odwiedzą Elbląga, ale pojadą do Gdańska.

„Na głównym miejskim placu Książę i Księżna włączą się w uliczną imprezę, gdzie zostaną poczęstowani Goldwasser – gdańskim likierem – i tradycyjnymi polskimi pierogami. Będą mieli również okazję przyjrzeć się pracy rzemieślników tworzących wyroby z bursztynu, a także posłuchać miejscowych muzyków i innych artystów nadających imprezie świąteczny ton”

- czytamy w informacji ambasady.

Książęca para zwiedzi Europejskie Centrum Solidarności, przejdzie pod historyczną bramą Stoczni Gdańskiej i złoży wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. To będzie ostatni punkt wizyty.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.