› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Koncert skrzypcowy w Parku Planty

› bieżące 4 dni temu    9.07.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Koncert skrzypcowy w Parku Planty fot. UM Elblag

W lipcu zapraszamy na koncerty skrzypcowe, które odbędą się w Parku Kajki (14 lipca) oraz Parku Planty (28 lipca). To będzie okazja do jednoczesnego obcowania z naturą i sztuką. Koncerty realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg.

Pierwszy koncert z repertuarem muzyki klasycznej odbędzie się już w najbliższą niedzielę (14.07) w Parku Kajki, w Ogrodzie Różanym. Początek o godz. 15:00. Podczas koncertu wystąpi solistka skrzypaczka Monika Orłowska z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego - pięcioro muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Zaprezentowane zostaną „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego.

Drugi koncert z repertuarem muzyki rozrywkowej odbędzie się 28 lipca (godz. 15:00) w Parku Planty. Podczas koncertu wystąpi solistka skrzypaczka Gabriela Żmigrodzka (skrzypce elektryczne) z towarzyszeniem zespołu. Zaprezentowane zostaną hity muzyki pop.

Koncerty odbędą się w okresie wakacyjnym, a odbiorcami zadania będą mieszkańcy Elbląga oraz turyści. Przestrzeń realizacji koncertów – Park Kajki i Park Planty – umożliwi również odbiorcom jednoczesne obcowanie z naturą i obcowanie ze sztuką. Dzięki możliwości bezpłatnego uczestnictwa w koncertach, wydarzenia dostępne będą dla osób, które z powodów ekonomicznych nie mogą uczestniczyć w płatnych koncertach, co jest formą przeciwdziałania wykluczeniu kulturalnemu. Zadanie niesie ze sobą również walor edukacyjny. Publiczność biorąca udział w wydarzeniu, szczególnie należąca do młodego pokolenia, będzie mogła stać w przyszłości aktywnymi odbiorcami świata kultury.

Koncerty realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.