› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Koncert pamięci Pawła Lucińskiego, dziennikarza pochodzącego z Elbląga

› bieżące 8 miesięcy temu    19.01.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Koncert pamięci Pawła Lucińskiego, dziennikarza pochodzącego z Elbląga fot. facebook.com/JuliaMarcellmusic / Marcin Mongiałło

Już wkrótce w Radiu Gdańsk wieczór wspomnień. We wtorek 21 stycznia w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna odbędzie się koncert pamięci Pawła Lucińskiego, dziennikarza pochodzącego z Elbląga. Wystąpi ulubiona wokalistka śp. Pawła, Julia Marcell. Początek o godz. 19.05.

Zapraszam bardzo serdecznie, będzie to dla mnie wyjątkowy wieczór, okazja, żeby spotkać się i powspominać Pawła w miejscu, które najbardziej kojarzy mi się właśnie z nim. Dziękuję Radio Gdańsk S.A. za zaproszenie i możliwość uczczenia jego pamięci w tak szczególny sposób. Wejściówki do zdobycia antenie i Facebooku Radio Gdańsk S.A., a całość będzie również transmitowana na antenie

– poinformowała Julia Marcell na swoim profilu społecznościowym.

Oprócz koncertu Julia Marcell opowie o swoich relacjach z Pawłem, o współpracy i o znajomości. Wspomni też o planach artystycznych – informuje Radio Gdańsk.

Paweł Luciński urodził się 21 stycznia 1970 roku w Elblągu. Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego, klasy matematyczno-fizycznej. Pracował jako dziennikarz w Gdańsku, gdzie prowadził audycję Muzyczna Strefa Radia Gdańsk. Z tą rozgłośnią był związany od 1997 roku. Na przestrzeni wielu lat relacjonował ważne wydarzenia muzyczne. Przeprowadził niezliczoną liczbę wywiadów z artystami.

O tym, jak ważną postacią w rozgłośni był Paweł świadczy ponad 100 komentarzy, które pojawiły się po jego śmierci na facebookowym profilu Radia Gdańsk, w których słuchacze – niejednokrotnie w bardzo wzruszający sposób – wspominali zmarłego dziennikarza.

Dopiero teraz kiedy go zabraknie odczuję jak ważny był jego wkład w RG. Swoją drogą (może inni 40+ też podzielą moje zdanie) jego głos miał w sobie coś z głosu Tomka Beksińskiego. No i gusta muzyczne też były w dużej mierze podobne.

– napisał internauta publikujący pod nickiem Makabunda PL.

Msza żałobna w intencji Pawła Lucińskiego została odprawiona 9 lipca 2019 r. w kościele świętego Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich w Elblągu. Następnie żałobnicy udali się na Cmentarz Komunalny Agrykola, gdzie odbyła się ceremonia pogrzebowa.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.