› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Koncert Noworoczny 2017

› bieżące ponad rok temu    5.01.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Koncert noworoczny w 2014 roku. laureaci nagród Prezydenta Elbląga,Koncert noworoczny w 2014 roku. laureaci nagród Prezydenta Elbląga, fot. UM Elbląg

W najbliższy piątek poznamy laureatów nagród Prezydenta Elbląga za rok 2016. Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego Witold Wróblewski wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta za ubiegły rok.

Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta przyznane zostały w 1991 roku. Jako pierwsi uhonorowani zostali tym wyróżnieniem - dr Aleksandra Gabrysiak, pierwszoligowa drużyna piłkarek ręcznych Klubu Start oraz Dziecięca orkiestra kameralna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. Do grona dołączy w piątek dziewięciu kolejnych laureatów, którzy otrzymają wyróżnienia w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz w kategorii inne, prezydent przyznał również nagrodę specjalną.

Galę uświetni koncert pn. „Gran Bellezza”, wystąpią: Bellezza Opera Trio - Mikołaj Adamczak tenor, Agnieszka Adamczak-Hutek sopran, Marcin Hutek baryton oraz Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie między innymi: O mio babbino caro aria z opery Gianniego Schicchi i G. Pucciniego, A vucchella pieśń neapolitańska, Nella Fantasia - motyw przewodni z filmu Misja Ennio Moricone, Nessun Dorma - aria z opery Turandot G. Pucciniego, Usta milczą dusza śpiewa - aria z operetki Wesoła Wdówka F. Lehara, Libbiamo - duet z opery La Traviata G. Verdiego.

Tak jak w latach minionych, na Koncert Noworoczny dystrybuowane były zaproszenia, przygotowano również pulę wejściówek dla mieszkańców, która w krótkim czasie została rozdysponowana. W chwili obecnej wszystkie miejsca są już zajęte.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.