› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Koncert na schodach - czemu nie?

› bieżące 9 miesięcy temu    2.08.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Koncert na schodach - czemu nie? fot. Nadesłane

Cykl muzyczny Miasto.Gramy Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? przenosi się w kolejne nietypowe miejsca Elbląga. W piątek 5 sierpnia na charakterystycznych schodach przed SSP nr 3 przy Agrykola zagra zespół Ala Meda.

Koncert w nieoczywistych miejscach daje odrobinę dodatkowej emocji. Z Góry Chrobrego mieliśmy piękny widok na Elbląg. Amfiteatr na Dolince ponownie cieszył kulturalnie. Bywalcy Targowiska Miejskiego czy Parku Planty z pewnością byli zaskoczeni. Muzyka na żywo ma tę właściwość, że bez względu na miejsce daje dużo satysfakcji. Ciekawe miejsca koncertom jednak pomagają.

Tym razem organizatorzy cyklu Miasto.Gramy zapraszają na długie schody przed Sportową Szkołą Podstawową nr 3 przy ulicy Agrykola. Na co dzień dba się tam o kulturę fizyczną, tym razem obcować będziemy z kulturą muzyczną.

A ponieważ ideą prócz różnych miejsc jest różnorodność stylistyczna prezentowanych wykonawców, w piątek posłuchamy więcej elektroniki i transowych, inspirowanych współczesną afrykańską sceną taneczną motywów.

Kiedy: piątek 5 sierpnia godz. 19:00
Gdzie: schody przed SSP3 przy ul. Agrykola (w przypadku złej pogody Przystań Grupy Wodnej nad rzeką - będzie informacja). Wstęp wolny.

ALA MEDA
Wyjątkowy kolektyw artystyczny nie przywiązujący się do składu i stylistyki zaprezentuje muzykę z wydanego niedawno trzeciego albumu zatytułowanego "Spectra vol.1". Ideą, która przyświeca nowej twórczości Alamedy jest totalna integracja elektroniki z żywym graniem oraz zamazanie wszelkich podziałów między sztuką wysoką i niską, twórczością wysublimowaną i wulgarną, awangardą i rozrywką, muzyką „dla duszy" i muzyką „dla ciała".
Słowem kluczem jest „batida", wywodzący się z Angoli styl muzyczny o charakterystycznej euforycznej i synkopowanej rytmice, który rozwija na własną modłę dodając do niego wpływy industrialu, post-punku, gqomu, dubu i vaporwave'u. Efektem jest jedyna w swoim rodzaju tropikalno-industrialna mieszanka, w której awangarda spotyka się z afro-housem, a rozbudowany sampling i techniki syntezy granularnej sprzęgnięte są z frenetyczną grą żywej sekcji rytmicznej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.