› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Koncert donacyjny w Elblągu

› bieżące 7 miesięcy temu    14.11.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Koncert donacyjny w Elblągu fot. Nadesłane.

Jak listopad to oczywiście czas na Koncert Donacyjny, który jest okazją do podziękowania członkom ETK, mieszkańcom Elbląga, darczyńcom, partnerom i wolontariuszom za ten 2023 mijający już rok. Będzie to też finał programu stypendialnego „Promocje”. Kto w tym roku otrzyma stypendium? Na co je przeznaczy? Przekonamy się już 20 listopada 2023 r. (poniedziałek) w gościnnych progach Biblioteki Elbląskiej.

Na scenie, w „Gali musicalowo-operetkowej” usłyszymy najciekawsze utwory tego gatunku w interpretacji Joanny Nawrot (sopran) oraz tria smyczkowego „MEZZO” w składzie: Tomasz Kaczor (skrzypce), Patryk Purzycki (altówka), Jakub Grzelachowski (wiolonczela).

Joanna Nawrot jest absolwentką wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku - klasa śpiewu solowego prof. dra hab. Stanisława Daniela Kotlińskiego. Ukończyła studia wyższe na wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, ponadto studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie śpiewu prof. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Związana z Operą Bałtycką w Gdańsku, jako solistka współpracująca. Ukończyła wokalne kursy mistrzowskie u wybitnych polskich pedagogów śpiewu operowego, a także plastyki ruchu scenicznego i teatru. Debiutowała partią Krystynki w operetce „Ptasznik z Tyrolu” Karla Zellera wystawionej na deskach Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz partią Vitelli z opery W. A. Mozarta ,,Łaskawość Tytusa”. Jej talent mogli poznać uczestnicy wielu krajowych festiwali, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu „Muzyka u źródeł” (Lądek Zdrój), Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Jana Kiepury (Krynica Zdrój), II Międzynarodowym Festiwalu Operetkowym im. Iwony Borowickiej „Muzyka na Wiśle” (Kraków).

Wystąpiła z recitalem pieśni polskich w Civica Scuola di Musica Claudio Abbado w Mediolanie oraz Casa Verdi, a także we Florencji. Występuje w kraju i za granicą z repertuarem klasycznym - operowym i operetkowym oraz z repertuarem piosenek Anny German. Współpracuje z wieloma solistami, dyrygentami, artystami z kraju i ze świata. Jest finalistką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German i nagrała płytę z jej utworami „Anna German. Niezapomniana”.

Gościem wieczoru będzie też trio smyczkowe „MEZZO”. Powstało w 2017 roku.

Skład zespołu stanowią absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku: Tomasz Kaczor, Patryk Purzycki i Jakub Grzelachowski. Trio w swoim repertuarze ma zarówno dzieła muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową. W roku 2021 z inicjatywy muzyków powstał MEZZO Music&Art Festiwal, do którego zaprosili artystów ze świata muzyki i sztuki, łącząc koncert z wystawą dzieł fotografii.

Tomasz Kaczor – skrzypce; ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie skrzypiec dr hab. Anny Wandtke-Wypych. Umiejętności gry na skrzypcach doskonalił również pod okiem wybitnych pedagogów, takich jak prof. Krystyna Jurecka oraz prof. Bartosz Bryła. Po studiach odbywał praktyki w rzymskim Conservatorio di musica Santa Cecilia, jednocześnie współpracując z orkiestrami w Rzymie i innych włoskich miastach. Współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami, między innymi z: Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Operą Bałtycką w Gdańsku. W 2017 roku rozpoczął współpracę z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

Patryk Purzycki – altówka; ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie dra hab. Błażeja Maliszewskiego. Studiował również w prestiżowej Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart. Od roku 2021 r. współpracuje ze swoją Alma Mater w roli pedagoga altówki i kameralistyki. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów altowiolowych, a także wielu konkursów muzyki kameralnej. Jako solista występował z Elbląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Camerata Gedania oraz Kameralną Orkiestrą Młodych. Na co dzień współpracuje z Polską Filharmonią Bałtycką, Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Współpracuje również z Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskim Centrum Solidarności. Od roku 2022 jest muzykiem Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku.

Jakub Grzelachowski – wiolonczela; w roku 2022 zakończył naukę w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie dra hab. Błażeja Golińskiego. W latach 2019-2021 uczestniczył w prestiżowym kursie orkiestrowym „Akademia Orkiestrowa NFM” organizowanym przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Laureat ponad 50 konkursów krajowych i zagranicznych. W 2021 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Elbląga za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. Jako solista występował z Elbląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Kameralną Baltic Alians. Od roku 2021 Jakub Grzelachowski współpracuje z Akademią Muzyczną w Gdańsku w Katedrze Kameralistyki oraz Katedrze Instrumentów Smyczkowych. W roku 2021 objął stanowisko muzyka kameralisty w Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Partnerzy koncertu: Biblioteka Elbląska; Agencja Reklamowa Elposter Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej 20 listopada 2023 r. godz. 17.00. Wstęp wolny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.