› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Kolejny weekend „Lata w formie”

› zapowiedzi ponad rok temu    18.08.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Kolejny weekend „Lata w formie” fot. Bartłomiej Ryś / archiwum elblag.net

Weekend rozpoczniemy od koncertu „Najlepsi z najlepszych”, który zainauguruje organizowane po raz dwudziesty Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej. Na scenie przy placu Katedralnym młodzi artyści, laureaci wielu festiwali zaśpiewają dla elbląskiej publiczności.

Sobotę tradycyjnie już zaczynamy spotkaniem z przewodnikiem. Tym razem wybierzemy się na długi spacer po Wyspie Spichrzów i jej okolicach. Poznamy ciekawe historie dotyczące m.in. Zakładów Polmo, Kościoła Polsko –Katolickiego, czy też ulicy Grochowskiej. Po raz kolejny na scenie „Lato w formie” posłuchamy rocka i muzyki alternatywnej w wykonaniu elbląskich zespołów Asteria i Pejscz. Ponadto członkowie tych zespołów zaprezentują się we wspólnym projekcie BARYKADA 44. W sobotni wieczór zaprosimy elblążan na dziedziniec CS Galeria EL, na trzeci już seans z „Kinem pod Chmurką”. W dobry nastrój wprawi nas argentyńska komedia pt. „Dzikie Historie”.

Niezwykle atrakcyjnie i kolorowo zapowiada się niedziela. Przed Ratuszem Staromiejskim cyrkowymi sztuczkami przywitają nas „Rozbójnicy na ulicy”. Dzieci będą zafascynowane magicznym światem żonglerki, akrobatyki i pantomimy, do tego klowni i szczudlarze. Na scenie przy placu katedralnym do aktywności zachęcą nas, po raz drugi „Elbląscy Włóczy – Kije” z Klubu Sportowego Nordic Walking. Na mieszkańcach z pewnością zrobią wrażenie gorące pokazy ognia w wykonaniu Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego. Na zakończenie weekendu w klubowe klimaty przeniesie nas S.MOVE.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.