› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Kobiety w kadrze Natalii Rodziewicz. Relacja z otwarcia wystawy w Galerii ZUM

› bieżące ponad rok temu    7.03.2013
Joanna Siudak
komentarzy 1 ocen 13 / 85%
A A A
18 zdjęćKobiety w kadrze Natalii Rodziewicz. Relacja z otwarcia wystawy w Galerii ZUM fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Wernisaż wystawy fotografii Natalii Rodziewicz: „Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI wieku” wzbudził duże zainteresowanie. W projekcie młodej artystki znalazły się zdjęcia typu Beauty, Fashion i Glamour. W przededniu Święta Kobiet wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę – Galeria Zum pękała w szwach.

Wystawę otworzyła Krystyna Olechnowicz, właścicielka Galerii Zum.

- Po raz kolejny tematem wystawy są kobiety. Zastanawiałam się czy jestem kobietą XXI wieku. Odpowiem – oczywiście, że nie! Jestem dzieckiem socjalizmu. Cieszę się, że istnieją odważne, śmiałe, piękne i mądre kobiety – jedną z nich jest Natalia Rodziewicz. To jej pierwsza indywidualna wystawa, mam nadzieję, że w przyszłości będą kolejne.

Tytuł „Kobiety XXI wieku (…)” wskazywał na to, że ujrzymy wiele oblicz kobiet. W końcu nie tylko Grey ma 50 twarzy… Czy na zdjęciach widziałam kobiety? Widziałam piękne, młode dziewczyny. Kobieta XXI wieku to dla mnie zarówno spracowana matka, wyemancypowana karierowiczka, jak i humorzasta intelektualistka, nie koniecznie ładnie umalowana dziewczyna. Brakowało różnorodności – kobiet wielu środowisk, różnego przedziału wiekowego. Niemniej jednak wystawa okazała się sukcesem. Jednym z punktów programu imprezy była licytacja fotografii autorstwa Natalii na rzecz elbląskiego Domu Dziecka. Wśród licytujących znalazł się Paweł Olechnowicz – prezes zarządu Grupy Lotos, jak mówił:

- Licytacji przyświecała idea pomocy dzieciom. Cieszę się, że mogłem pomóc w szczytnym celu. Widziałem dziś wiele zdjęć, które intrygują i mają potencjał. Myślę, że Natalia ma talent, a zdjęcia będą torować drogę do jej kariery. Fotografia w dzisiejszym świecie mocno oddziałuje na odbiorcę – jej celem jest robić wrażenie. A zdjęcia z dzisiejszej wystawy takie wrażenie robią.

Niewątpliwie - wszystkie prace rozeszły się w mgnieniu oka. Oceniając dyskusje gości przed fotoboard’ami można rzec, że twórczość Natalii uwielbia się albo nie znosi. Jedni zarzucają artystce nadużywanie Photoshop’a, drudzy – podziwiają baśniowe kreacje, jakie tworzy. Sama autorka podczas wernisażu opowiedziała nam o inspiracjach i planach na przyszłość.

- Największym uczuciem darzę moje najnowsze zdjęcia. Im dłużej zajmuję się fotografią tym bardziej potrafię ukazać emocje. Rekwizyty widoczne na zdjęciach pomagają mi budować klimat zdjęć. Za mną jest praca nawet z wężami. Co będzie dalej? Zobaczymy. Wiele ze zdjęć ma charakter metaforyczny. Tak jest w przypadku fotografii ukazującej modelki za sklepowymi gablotami (patrz galeria). W tym przypadku inspirowałam się pudełkami od lalek Barbie. Dziś spotkaliśmy się na wystawie poświęconej kobietom. W przyszłości nie wykluczam takiego samego projektu, ale z udziałem mężczyzn. Moim nowym celem jest stworzenie kalendarza industrialnego przy współpracy z najlepszymi modelami i modelkami z całej Polski. Już dziś chętna do współpracy jest cała grupa Bad Boys – opowiada Natalia Rodziewicz.

Jak współpracę z autorką zdjęć oceniają modelki?

- Natalia jest niesamowicie ciepłą i cierpliwą osobą. Współpraca z nią jest przyjemnością. Byłam pierwszą modelką, z którą zaczęła pracę. Brałam udział w sesji plenerowej w Malborku. Do tego przedsięwzięcia wypożyczyłyśmy stroje z elbląskiego teatru. Sesja trwała kilka godzin, to ciężka praca, ale dla efektów, jakie widzimy dziś na wystawie, warto – opowiada Basia.

Czy rzeczywiście warto? Sprawdźcie sami.

Wystawę można obejrzeć w Galerii Zum przy ulicy Kowalskiej 3-5/d w Elblągu do 10 kwietnia 2013 roku. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła redakcja elblag.net.

ilość zdjęć 18 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 100%  1
Badziewne zdjęcia. Poza tym za dużo "autoportretów". Autorka wcale nie jest aż tak urodziwa, żeby się nadmiernie lansować.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.