› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Kobieta XXI wieku nie jest ani zołzą ani księżniczką. Rozmowa z Natalią Rodziewicz

› bieżące ponad rok temu    4.03.2013
Joanna Siudak
komentarzy 57 ocen 66 / 92%
A A A
5 zdjęćNatalia RodziewiczNatalia Rodziewicz fot. Aleksandra Wydrych

W środę, 6 marca, o godz. 18.00 w Galerii Zum odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Natalii Rodziewicz „Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI w.” My rozmawiamy z autorką zdjęć o jej pracy i spojrzeniu na kobietę XXI wieku. Wystawa odbywa się pod patronatem medialnym gazety elblag.net.

„Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI wieku”. Skąd pojawił się pomysł na tytuł wystawy?

Pomysł powstał przy współpracy z Panią Krystyną Olechnowicz, właścicielką Galerii ZUM oraz Anią Samsel, właścicielką agencji reklamowej Fantazja. Inspiracją była moja praca dyplomowa z Sopockiej Szkoły Fotografii, którą nazwałam „Paradoks życia z fikcji wzięty. Baśnie XXI wieku”. Z racji nadchodzącego Dnia Kobiet zmodyfikowałyśmy temat i wyselekcjonowałyśmy wyłącznie kobiety z całego zbioru moich prac.

Twierdzisz, że każda kobieta posiada pierwiastek męski, jednocześnie fotografujesz bardzo piękne kobiety. Jak odnajdujesz w nich cechy płci męskiej?

Nowoczesna kobieta musi być silna, odważna i pewna siebie. Od współczesnej kobiety wymaga się dziś więcej niż kiedyś. Mówi się, że dzisiejsza kobieta powinna wyglądać jak dziewczyna, zachowywać się jak dama, myśleć jak mężczyzna i pracować jak szef. Czy przypadkiem nie są to cechy przypisywane od wieków mężczyznom? Człowiek składa się z pierwiastków Yin & Yang, zatem każdy z nas posiada dwubiegunowe cechy.

Gdybyś mogła zrobić sesję zdjęciową dla jednej z gwiazd kina lat 40-stych i dołączyć ją do swojej najnowszej wystawy, na kogo padłby wybór?

Byłaby to Betty Page. Kobieta na tamte czasy bardzo nowoczesna, odważna i kontrowersyjna, czyli idealnie pasująca do tematu mojej wystawy. Była połączeniem delikatności, seksapilu oraz ekstrawagancji i zmienności. Żeby przybliżyć jej wizerunek można porównać ją do Lady Gagi, ale odwracając historię. Nastoletnia Lady Gaga mocno związana była z wiarą katolicką, odeszła jednak od tego idąc w ekstremę i stając się demoralizatorką i przeciwniczką kościoła chrześcijańskiego. Betty Page na początku swojej drogi życiowej wcieliła się w rolę przykładnej nauczycielki. Z czasem stwierdziła, że to nie jest jej ścieżka, przekonwertowała się w modelkę erotyczną. Na końcu kariery nawróciła się i zaczęła wygłaszać kazania Biblijne. Ukazałabym jej skomplikowaną, paradoksalną naturę fotografując ją z religijnymi rekwizytami w klubie go-go na rurze do pole dance.

Kim jest dla Ciebie kobieta XXI wieku?

Przede wszystkim jest sobą! Bez ściem, bez masek, bez cenzury, bez idealizacji. Jest kompletna, czyli posiada zarówno cechy delikatnej i wrażliwej kobiety oraz cechy męskie, takie jak choćby rywalizację, inicjatywę i działanie. Nie jest ani zołzą ani księżniczką. Dąży do niezależności i uwolnienia swoich potrzeb, myśli i celów. Zna swoją wartość, ale jest pokorna. Jest stanowcza i konsekwentna, ale potrafi się niekiedy ugiąć.

Twoją pasją jest neuro-lingwistyczne programowanie. Czy modyfikacja wzorców postrzegania ludzi znajduje odzwierciedlenie w Twojej twórczości?

Oczywiście, stąd taki, a nie inny temat wystawy. Mówi się, że jedyną stałą rzeczą w życiu jest właśnie zmiana. Przytoczę trafny cytat z amerykańskiego serialu Grey’s Anatomy, który idealnie to obrazuje: - Każda tkanka w ludzkim ciele regeneruje się średnio raz na 7 lat. Jak węże w pewien sposób zrzucamy swoją skórę. Biologicznie jesteśmy całkiem nowymi ludźmi. Możemy wyglądać tak samo. Zmiana nie jest widoczna. Przynajmniej nie u większości. Ale wszyscy się zmieniamy. Całkowicie

Mówi się, że Photoshop terroryzuje współczesne kobiety i zakłamuje rzeczywistość. Niewątpliwie w Twoim portfolio widać jego udział. Czy uważasz, że Photoshop to wróg czy przyjaciel kobiety?

Nie można popadać w ekstremy, należy znaleźć złoty środek między odwzorowaniem rzeczywistości a jej kreacją. W swoich pracach nigdy nie zmieniam czyjegoś wizerunku w manekina. Najważniejsze dla mnie jest ukazanie prawdy, ale poprzez egzaltację, czyli wyostrzanie, zmienianie temperatury barwowej, dodanie kontrastu, czasem naturalnego retuszu, gdy jest to wymagane, bo modelka ma gorszy dzień. Skupiam się na oddaniu baśniowego klimatu. Photoshop jest niczym innym jak makijażem wirtualnym. Każda kobieta używa tej sztuczki w swoim życiu. Jeśli zachowamy równowagę i nie popadniemy w skrajność uzyskamy idealny efekt poprzez wydobycie piękna drzemiącego w każdej z nas.

Na wielu Twoich zdjęciach widać kobietę seksualną, która odważnie prezentuje swoją kobiecość. Czy nagość w dzisiejszych czasach jeszcze prowokuje?

W Elblągu? TAK! W większych miastach Polski - już niekoniecznie. Tam traktują to jak kolejną formę ukazania piękna, czyli sztukę. Nie wiem z jakiego powodu nasze miasto jest jeszcze tak zablokowane i konserwatywne, może to wynik naszego położenia, a może to wynik tego, że Elbląg nie jest ani dużym miastem ani wsią, a czymś pomiędzy. Nigdy nie musiałam namawiać klientek na akt, bo w takim celu do mnie przychodzą – by uwiecznić swoją nagość w artystyczny sposób. Niekiedy tak łatwo wyjawiamy nasze myśli, rozbieramy się z nich publicznie. Ktoś mógłby to nazwać sprzedawaniem duszy, choć wiemy, że byłby to absurd, bo jest to dziś normą. Czemu więc, gdy kobieta ukazuje swój seksapil z klasą mówimy o sprzedawaniu ciała? To jest właśnie ten paradoks, który obrazuję w mojej fotografii.

Czy boisz się fotografować brzydotę?

Wszystko zależy o jakiej brzydocie mówimy. Turpizm, jak choćby w sztuce Jana Saudek albo Zdzisława Beksińskiego jest dla mnie wyznacznikiem mistrzostwa w swej kategorii. Uwielbiam tego typu mroczne, a niekiedy nawet przerażające estetycznie klimaty. Niestety mało jest modelek w naszym rejonie, które odważyłyby się obrzydzić do fotografii. Niemniej jednak będę chciała w niedalekiej przyszłości zrealizować kilka takich pomysłów, które mam w swojej głowie.

Przez kogo sama chciałabyś być najbardziej sfotografowana?

Annie Leibovitz, Eugenio Recuenco, Erwin Olaf, Zena Holloway oraz Tim Walter to moi ulubieni fotograficy, ale spośród nich najmocniej cenię: Annie Leibovitz i Erwin Olaf, gdyż prawie każda ich praca trafia w mój gust. Być może jest to wynik tego, że owi artyści są tak jak ja numerologiczną 5.

Przed nami wystawa, w której zobaczymy kobiety XXI wieku. Czy pokusisz się sięgnąć w przyszłość i wyobrazić sobie kobietę XXII wieku w Twoim obiektywie?

Szczerze? Nie mam pojęcia jaka będzie kobieta XXII wieku. Pewne jest jedynie to, że nastąpią zmiany, których jeszcze nawet nie potrafimy sobie wyobrazić. Nie zamierzam projektować przyszłości, której nie ma, bo nie mogę jej nawet namacalnie dotknąć, a co dopiero zobaczyć. Skupiam się na życiu TU I TERAZ. Mam jednak nadzieję, że ludzie Zachodu w końcu zrozumieją, że ich materialna strona życia jest tak samo ważna jak duchowa (wzorzec ludzi Wschodu) i warto dbać zarówno o duszę, umysł i ciało, czyli Kalos Kagathos. Szkoda mi czasu i energii na myślenie typu: Co by było gdyby...? Co pomyślą inni?

Zapraszam wszystkich na mój wernisaż w środę, 6 marca w Galerii Zum przy ulicy Kowalskiej 3-5/D. Mam nadzieję, że miło spędzimy razem ten czas karmiąc nasz wzrok fotografią, słuch wyszukaną i urozmaiconą muzyką, węch prezentacją luksusowych świec międzynarodowej firmy PartyLite oraz podniebienie cateringiem i degustacją win z Nowej Holandii.

 • Kobieta XXI wieku nie jest ani zołzą ani księżniczką. Rozmowa z Natalią Rodziewicz
 • Kobieta XXI wieku nie jest ani zołzą ani księżniczką. Rozmowa z Natalią Rodziewicz
 • Kobieta XXI wieku nie jest ani zołzą ani księżniczką. Rozmowa z Natalią Rodziewicz
 • Kobieta XXI wieku nie jest ani zołzą ani księżniczką. Rozmowa z Natalią Rodziewicz
 • Kobieta XXI wieku nie jest ani zołzą ani księżniczką. Rozmowa z Natalią Rodziewicz
ilość zdjęć 5 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (57)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wilski
ponad rok temu ocena: 47%  57
Psy szczekają, karawana jedzie dalej... Tak trzymaj Natka! :)
odpowiedz oceń komentarz 9 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żmija zabija nieboszczyka
ponad rok temu ocena: 67%  56
cd - ale to już szczegóły (rzęsy podczas wernisażu wyglądały okropnie, jak nogi pająka tiktaka) Dlatego Naia jest charakterystyczna, nie ma to jednak związku z jej fotografią. Z przykrością również muszę stwierdzić, że rzucanie cytatami na lewo i prawo kompletnie do Ciebie nie pasuje ! Wygląda to trochę tak, jakbyś usiłowała za wszelką cenę odpędzić od siebie status "głupiutkiej paniusi". Jeżeli taka nie jesteś, to to jest nie potrzebne, pokaż to w naturalny sposób a każdy to będzie dostrzegał "mudnre cytaty" są całkowicie zbędne. Bądź bardziej naturalna, bądź po prostu cycatą Naią, a nie wikipedią z cytatami. W sumie.. cytaty, cycaty - nawet podobnie brzmi :) No, to wsio - pracuj nad kadrowaniem i baw się więcej światłem - to robi najlepsze wrażenie!
odpowiedz oceń komentarz 20 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żmija zabija nieboszczyka
ponad rok temu ocena: 63%  55
Tak jakby z większością opinii muszę się zgodzić. Naia, brakuje ci dystansu do samej siebie. Wdajesz się w dyskusje z każdym z osobna atakując za każdą krytyczną uwagę, które są bądź co bądź słuszne, ponieważ aby organizować wernisaże fotografii, to na początek należałoby opanować sztukę fotografii do perfekcji a dopiero później się nią chwalić. Nie sztuką jest napstrykać fotek jak z karabinu z dobrego aparatu za pieniążki z dotacji, podrobić w foto szopie co by były bardziej lub zbyt fioletowe i wymazać wszystkie pryszcze nastoletnich modelek. Sztuką jest ciekawe kadrowanie, operowanie światłem, głębia ostrości i wiele innych elementów, których w Twoich fociach brak. Organizowanie wernisażu na takim stadium to jak wypuszczenie książki z błędami ortograficznymi, językowymi i merytorycznymi. A to czy ktoś jest rozpoznawalny czy nie to w tym przypadku nie ma najmniejszego znaczenia. Naja ma charakterystyczną urodę, duże piersi, zgrabne nogi, czasami make-up nie wyjdzie - cd wyżej.
odpowiedz oceń komentarz 17 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naia
ponad rok temu ocena: 54%  54
Witam, to dopiero początek... :-) W planach mam wystawy w Sopocie i w Warszawie, a także mnóstwo innych, ciekawszych projektów, które opierać się będą nie tylko na sztuce, ale innych zagadnieniach, choćby filozoficznych, psychologicznych i NLP... będę dla Was przykładem jak spełniać marzenia nie zważając na takich jak Wy, czyli nierobów i tchórzy :) To mój start, mam 23 lata, przede mną jeszcze długa, piękna droga i jestem już gotowa, by zdobywać obrane przeze mnie cele. Pozdrawiam jadowite żmije i ul pełen os jakim jest nasza mała mieścina... :)
odpowiedz oceń komentarz 15 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marta
ponad rok temu ocena: 31%  53
od razu mówię nie jestem żadnym hejtem żeby była jasność :) Natalia jest ładna to fakt i tylko dlatego większość ją kojarzy :) teraz mieszkam w Wawie i zgadnijcie czy jest tam miejsce dla tego typu ' artystów ' co Natalia...................... ? no właśnie......... :) a w elblagu to takim artysta moze byc kazdy... :)
odpowiedz oceń komentarz 4 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WERTD
ponad rok temu ocena: 25%  52
mam dziewczynę jej urody to też się może wypowiem :) będzie to wypowiedz obiektywna nie piszę tego z "kipiącego jadu " do Natalii bo jest mi zupełnie obojętna tak jak powiedziałem - mam kontakt z dziewczynami jej urody więc to nie jest zazdrość żadna :) a więc dlaczego natalia jest tak popularna w elblagu ? przede wszsytkim dlatego że jest ŁADNA i nic więcej ,nie z racji swoich dokonań artystycznych ale tylko z powodu urody :) zdjęcia jak zdjęcia KAŻDY może takie robić trochę się przyucząc więc szału nie ma :) a zastanawialiście się dlaczego wystawia swoje prace w elblagu a nie np. w gdańsku - no właśnie trójmiasto to trochę inna liga już ....:) nie rozumiem tej dyskusji bo jak dla mnie NIE MA O CZYM gadać - ja rozumiem że większość ludzi jej tutaj nie lubi bo jest ładna ale zgadzam się z większością tych opini że nie ma się czym podniecać :) dziękuję :)
odpowiedz oceń komentarz 2 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mfshff
ponad rok temu ocena: 33%  51
poradników to się bardzo dużo naczytała :) to czy jest ładna czy nie - nie ma tu znaczenia - jest rzeczywiście bardzo ładna ale to jedyna rzecz którą ją wyróżnia bo ją znam :) nie zazdroszcze jej urody żeby nie było bo sam jestem przystojny i spotykam się z takimi dziewczynami więc jestem obiektywny :) w takim elblągu to może sobie być gwiazdą ale niech pojedzie do gda , wawy albo gdzie indziej i już jak powiedział kolega ' zginie w tłumie ' taka prawda :) nie jestem żadnym hejterem bo jak zaznaczyłem mam kontakt z takimi laskami nie chwaląc się :) no cóż tak jak nie każdy może być Messim tak samo nie każdy zrobi karierę artysty jak by chciała Natalia :) jest dużo innych zajęć Natalio więc możesz zająć się czymś innym :)
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Monia
ponad rok temu ocena: 55%  50
Natalia sie naczytala za duzo poradnikow typu " Jak byc wrescie szczesliwym" i teraz rzuca cytaty na lewo i prawo. To ze sie nauczyla pojedynczych fraz na pamiec i probuje byc madra jest mega smieszne. Natalia pragnie byc elblaska gwiazda, taka dziewczyna ktora niby jest swiatowa. Ale tak naprawde leczy kompleksy bo chce byc jak jej niedoszla ciocia Ala ktora nieustannie nasladuje. Niestety nigdy nie bedzie taka gwiazda i nie dorowna jej do piet. Natali zdjecia sa okay ale zadnego szalu nie robia. Cos tam umie zrobic ze swiatlem i uzywa duzo photo shopa. Galeria zum chciala chyba zapelnic program. Natalia zrelaksuj sie.
odpowiedz oceń komentarz 6 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Madzia
ponad rok temu ocena: 22%  49
a ja zgadzam się z Natalką w 100% i wcale się nie dziwie,że stara się jakoś obronić.. wcale nie uważam, że jej prace są sztuczne takie jak ona jak ktoś ujął. Jest to bardzo mądra dziewczyna, która jako jedna z nielicznych inwestuje w swój rozwój, motywuje siebie i innych i zaraża pozytywną energią i pozytywnym myśleniem. na takich forach bardzo łatwo jest wyrazić swoją opinie ale wydaje mi się, że większość z Was ma ogromne kompleksy i jestem pewna że zżera Was zazdość. nie potraficie komuś pomóc, napisać pare miłych słów bo cholernie Was boli to ,że Natalka jest piękna, mądra i jej sie udało a wam nie. I ktoś kto by ją poznał na pewno nie napisałby ,że sama ukrywa się za maską. Myślę,że gdyby Natalka była brzydka i gruba to wtedy byście nie byli tacy zawistni.. droga Najusiu wkładasz ogromny wysiłek i serce aby każde z tych zdjęć mogło zaistnieć na takim wernisażu i mam nadzieje, że ktoś to zauważy, Twoje zdjęcia są świetne i właśnie o to chodzi,pokazałaś swój styl.buziaczki
odpowiedz oceń komentarz 2 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mat
ponad rok temu ocena: 38%  48
Bardzo fajne zdjęcia ,nie rozumiem tych komentarzy zazdrościcie tego ,że coś już osiągnęła a Wy nic!!!!Powodzenia Natalio masz talent dziewczyno!
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kapitan Bomba
ponad rok temu ocena: 50%  47
Elbląska gwiazda. Może i coś umiesz, bo chcesz się nauczyć i dużo w tym kierunku zrobiłaś, ale oszczędź sobie wstydu i nie wchodź w polemikę. Jedną krytyczną opinie można uznać za pomyłkę, ale kilkanaście na świeżym portalu to nie jest przypadek. Ty i Twojego pokroju koleżanki, super modelki jak Pani B. udajcie się do Wrocławia, Warszawki, tam znikniecie w tłumie. Tutaj w Elblągu wasza ekspresyjność ludzi bezlitośnie miażdży. Przykro mi, że portal o Tobie napisał, bo nie ma o czym pisać jeszcze. Życzę Ci sukcesów w dążeniu do celu.
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamil
ponad rok temu ocena: 56%  46
Autorka robi strasznie przesączone zdjęcia byłem na ślubie a później dostałem takie zdjęcia, którymi autorka też się wcześniej chwaliła... https://fbcdn-sphotos-d-a.akam... Czy naprawdę jest czym?? W rzeczywistości (naturalnie) oni wyglądają dużo, a o zdjęcie to prawdziwy "majstersztyk" ... A zachowanie w kościele hahaha Pani NaiaNaiach... przyszła w klapkach na jeden palec... Nie wiedzieliśmy czy śmiać się czy płakać... Mogliście wybrać lepszego fotografa...
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marcin
ponad rok temu ocena: 50% 45
haha ciekawa wizja zdjęcia ślubnego
~ km
ponad rok temu ocena: 33%  44
ma całe życie przed soba, może sie czegoś nauczy...
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ babka XXI wieku
ponad rok temu ocena: 50%  43
Prawdziwy Artysta przemawia swoimi pracami i to zupełnie wystarczy....po obejrzeniu prac Pani Natalii rozumiem dlaczego musi "strzępić język" wdając się w dyskusje. Zyczę powodzenia na dalszej drodze poszukiwań - "co chciałabym przekazać obrazem nie używając tysiąca słów".
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ad
ponad rok temu ocena: 73%  42
"zazdroscicie Dziewczynie .. Jest poprostu mila symapatyczna i inteligentna kobieta i tyle w temacie pozdrawiam ja jej zycze samych sukcesow na nowej drodze :-)" oczywiście, że jest miła i sympatyczna, ale co z tego? Ona ma chyba tylko aprobatę wśród takich jak Ty, czyli głupich dziewczynek, nie potrafiących zdania poprawnie napisać :)
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ channel
ponad rok temu ocena: 42%  41
zazdroscicie Dziewczynie .. Jest poprostu mila symapatyczna i inteligentna kobieta i tyle w temacie pozdrawiam ja jej zycze samych sukcesow na nowej drodze :-)
odpowiedz oceń komentarz 5 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ad
ponad rok temu ocena: 79%  40
W wypowiedziach więcej banalnych cytatów, z książek dla gimnazjalistek, niż treści. To, że się wklei tysiąc cytatów z Alchemika nie uczyni Ciebie inteligentniejszej.
odpowiedz oceń komentarz 11 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
ponad rok temu ocena: 63%  39
nie rozumiem po co w ogóle ta polemika? Po co pani fotograf wdaje się w dyskusje? to troszkę dziecinne, atakuje każdego kto ją skrytykuje 8-)
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naia
ponad rok temu ocena: 36%  38
Dziękuję za podbijanie artykułu i nieważne co pomyślicie o mnie - ważne, że idzie to w obieg... ^^ Lubię wzbudzać skrajne emocje w ludziach i sprawdzać ich dystans do siebie, bo dzięki temu tak jak ktoś napisał: prowokacja jest podłapywana dalej, szerszym kręgom, a jak wiemy tak właśnie tworzy się marketing:))) Kończąc: 'Gdzie jest miłość, panuje nieporządek. Doskonały porządek uczyniłby ze świata cmentarz.' - Anthony de Mello
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poco
ponad rok temu ocena: 33%  37
może jest słaba psychicznie i się przejmuje :)
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mist
ponad rok temu ocena: 0%  36
no właśnie nie czaje czemu autorka z trollami dyskutuje
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ manka
ponad rok temu ocena: 33%  35
nie znamy sie osobiscie. obracamy sie w roznych ludziach, chociaz kilku znajomych mamy wspolnych. po pierwsze nie z roznych stron swiata i nie tak starych. po drugie nie znawca trzeba byc, zeby cos widziec wystarczy otwarte estetyczne oko. do tego glebokie zainteresowanie techniczne fotografia. po trzecie widzialam kilka razy na zywo Twoja osobe i raczej nie o makijaz chodzi ;)) po czwarte znajomi to nie zawsze dobry wyznacznik umiejetnosci =)) nie chcialam Ciebie urazic to jest obiektywne zdanie, obserwuje Twoje zdjecia juz jakis czas i tyle. mowisz, ze konstruktywna krytyka jak dla Cie spoko, ale za chwile wzmacniasz sie opinia znajomych. a czy z imienia nazwiska, podpisuje sie tak jak mozna mnie znalezc na spolecznosciowce, z reszta tak samo Ty chyba z tego co zauwazylam =))
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hollyhater
ponad rok temu ocena: 0%  34
Prowokacja podłapana zacnie
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ śmiesznie
ponad rok temu ocena: 75%  33
Po co autorka w ogóle odpisuje w komentarzach. Tylko winny się tłumaczy, a tego nie robi nawet Donald Tusk, także choć pół procenta tego dystansu, który ma on życzę.
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naia
ponad rok temu ocena: 36%  32
Kurcze... macie prawo, by się Wam nie podobały, dlatego wysłałam linka a'propos tego tematu :) Najważniejsze, że mi się podobają i większości moim znajomym oraz klientom, kocham wszelkie różne stylizacje, począwszy od klasyki, poprzez minimalizm kończąc na abstrakcji i stylu barokowym, a cały czas się uczę i zmieniam :) Zapewne podałabyś mi przykłady prac z całego życia dwukrotnie starszych ode mnie fotografów, czyż nie? :) A czy mogłabyś mi pokazać swoje prace? Skoro jesteś takim znawcą to zapewne sama też coś tworzysz? :) Najwidoczniej się nie znamy, bo na co dzień chodzę po mieście total saute, bez makijażu, a tylko okazjonalnie robię mocny makijaż. Zatem zapewne oceniasz mnie po zdjęciach, które ukazują mą zmienną naturę, ale to temat raczej 'na żywo'. Szkoda, że nie macie odwagi mi tego powiedzieć prosto w oczy albo chociaż podpisać się z imienia i nazwiska bądź nawet napisać do mnie wiadomość na Facebooku. Tak bardzo boicie się pokazać swą twarz? :)
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ manka
ponad rok temu ocena: 73%  31
a moze to nie hejterzy, a moze sie nie spinaja, a moze nie zycza Tobie zle... mowia co mysla. mi osobiscie rowniez Twoje prace sie nie podobaja, dla mnie sa sztuczne, zero w nich naturalnosci, znam wielu fotografow i niestety musisz sie jeszcze duzo nauczyc, zeby dojsc do takiej wprawy jak Oni. jesli masz chec moge Ci podeslac linki do ich prac. ale zawsze mi sie wydawalo, ze prace sa odzwierciedleniem 'artysty'. czyli jak wygladasz tak wygladaja Twoje prace, to jak z pojsciem do kosmetyczki - jesli widzisz, ze kosmetyczka sama o siebie nie potrafi zadbac i wyglada zle to mozesz byc prawie pewna, ze klientka wyjdzie rowniez niezadowolona. chyba, ze jej sie takie cos podoba. ludzie sa rozni, nie oznacza to jednak, ze krytykujac tak czy inaczej sa hejterami i nie maja nic ciekawego do przekazania, moze nie potrafia tego ladnymi slowkami przekazac. zycze powodzenia i ciutel wiecej chill'u. nie kazdy musi sie zachwycac Twoimi zdjeciami ;) zazwyczaj kij ma dwa konce.
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naia
ponad rok temu ocena: 38%  30
Chodziło mi, by ukazać coś innego... pokazać właśnie jak bardzo komuś zależało, by się ten komentarz wyświetlił, bo przeznaczył swą energię na dodanie kolejnego, gdyż myślał, że się nie dodał... :) kurcze... czasami się zastanawiam czy ludzie wokół mnie wiedzą w ogóle na czym polega życie? czy polega na wiecznej spinie, narzekaniu, frustracji i krytykanctwie? czy może polega na radości z życia, spełniania swoich marzeń, realizacji celów, spędzania czasu i przeznaczania go na najbliższych oraz na osobistym rozwoju? kochani szanujcie swoje życie i skupcie się w końcu na sobie, a Wasz świat też stanie się piękny... :)
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naia
ponad rok temu ocena: 29%  29
'rozbawiony' - mierzysz mnie własną miarą? :) to zawistne i pełne jadu krytykanctwo, konstruktywną krytykę wręcz uwielbiam, bo wskazuje na moje braki albo niedouczenie i dzięki niej doszlifowuję swe umiejętności, co prowadzi do mojego rozwoju :) komuś chyba bardzo zależało, by komentarz został opublikowany, że aż dwukrotnie się pojawił :P http://www.youtube.com/watch?v...
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 0% 28
czasami osoby dwa razy dodają komentarz - bo myślą, że ten pierwszy nie został dodany (on po prostu idzie do akceptacji moderatora). Jeden moderator czasem akceptuje jeden i nie widzi drugiego. Drugi moderator akceptuje ponownie drugi taki sam komentarz - bo nie widzi pierwszego :)
~ Naia
ponad rok temu ocena: 27%  27
'Gniew jest kwasem mogącym bardziej zniszczyć naczynie, w którym się znajduje,niż to, na co zostanie wylany.' :) Cieszy mnie taki anonimowy odzew, najgorsza jest obojętność,to ona jest odwrotnością miłości. Choć ciekawiej by było, gdyby zazdrośni hejterzy podpisywali się z imienia i nazwiska,nie wstydźcie się siebie... Chcesz być szczęśliwy czy chcesz, by szczęśliwi byli wszyscy prócz Ciebie? Skup się więc na sobie, przeznaczaj energię na swój rozwój. Nie szkoda Ci czasu na dawanie jej np. mojej osobie? :) To właśnie dlatego tak mało ludzi osiąga sukces, bo po pierwsze większość nie wie czego chce, nie odkryło swych prawdziwych pragnień i marzeń oraz boją się podążać za głosem serca,a po drugie marnują swą energię i swój czas na innych. Nie miejcie więc potem pretensji,że jesteście nieszczęśliwi, macie mało energii albo czegoś Wam brakuje,bo nie zadbaliście o to dostatecznie.Rodzimy się tacy sami, niektórzy mają na starcie łatwiej w sprawach materialnych,a inni w sprawach uczuciowych:)
odpowiedz oceń komentarz 3 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ HN
ponad rok temu ocena: 75%  26
cyt."W swoich pracach nigdy nie zmieniam czyjegoś wizerunku w manekina." Bez jaj, a to nie jest przesadne wygładzanie? https://fbcdn-sphotos-g-a.akam... https://fbcdn-sphotos-a-a.akam... To jest właśnie robienie manekina. Dalej nie ma sensu wklejać fotek, bo na wielu widać przesadność PS-a albo LR-a. Trochę pokory, więcej techniki i będzie dobrze. Tytuł Plastyk-Fotografik z Sopockiej Szkoły Fotografii nie jest jakimś wyczynem, a tym bardziej wyznacznikiem dobrego fotografa. Jeszcze dużo wody musi upłynąć nim zdjęcia będą naprawdę dobre. Powodzenia :)
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szczery
ponad rok temu ocena: 71%  25
Artystka? za grosz klasy i naturalności, nasycona sztucznością i kiczem, nie ciekawią mnie jej prace ani trochę, nie wiem czemu tak usilnie się ją "promuje" w naszym mieście
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
ponad rok temu ocena: 63%  24
czytając wywiad i komentarze Pani Natalii wydawać się może, że jej wypowiedzi są tak samo sztuczne jak ona i jej modelki
odpowiedz oceń komentarz 5 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bez make upu
ponad rok temu ocena: 70%  23
ten wywiad, czyli wypowiedzi Pani Natalii , a także jej odpowiedzi w komentarzach wyglądają tak sztucznie jak ona i jej modelki.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozbawiony
ponad rok temu ocena: 75%  22
Naia nie masz nic klasy w sobie. Pięknie sie wypowiadasz, ladnie skladasz zdania uzywasz ciekawych zwrotów, ale czuć gorycz, wielka gorycz. Krytyki to ty nie lubisz widze, a powinnas sie do niej przyzywczajać, coz taka dola artystki :))
odpowiedz oceń komentarz 9 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paulina N.
ponad rok temu ocena: 60%  21
Mówię, ale Ty nie potrafisz słuchać niestety. Akurat ja nie oceniam Cię ani po okładce, ani po pozorach, od oceniania jest ktoś inny. Zawiodłam się na Tobie i bardzo mi przykro, że taka "osoba" jak Ty nie widzi swoich błędów. Nie odpisuj, bo nie ma sensu pisać esejów w komentarzach. Jeszcze raz życzę powodzenia jutro na wystawie i dalszym życiu. To byłoby tyle z mojej strony. Pozdrawiam :)
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naia
ponad rok temu ocena: 11%  20
Jaka szkoda i jak przykro, że ludzie tak łatwo oceniają po okładce i po pozorach... Wiele na tym tracicie moi Drodzy :) Pozdrawiam cieplutko i zapraszam już jutro na mój wernisaż! :)
odpowiedz oceń komentarz 1 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naia
ponad rok temu ocena: 23%  19
hmmm... Paulina N. skoro rzekomo się kolegujemy to czemu tutaj to piszesz, a nie możesz mi tego powiedzieć prosto w oczy? Czy to nie hipokryzja i dwulicowość? Czy to jest właśnie to 'bycie sobą', o którym piszesz? :) Jestem bliska wyłącznie dla bliskich, trzymam dystans wobec wampirów energetycznych i żyję zasadą: 'Nie bądź pokorny wobec dumnych ani dumny wobec pokornych.', czyli zależnie od tego jak mnie traktujesz - tak ja Ciebie traktuję, więc jeśli nawet się znamy z widzenia, a nie masz otwartego serca wobec mojej osoby - ja również się wtenczas dystansuję. Sądzę, że jest to dość logiczne i każdy tak żyje :) Na zbyt wielu ludziach się ostatnimi czasy zawiodłam, bym miała dawać z siebie tyle, ile daję najbliższym...
odpowiedz oceń komentarz 3 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ona27
ponad rok temu ocena: 0%  18
Droga redakcjo, dlaczego usunięto mój komentarz? Wyraziłam swoje zdanie, nikogo przy tym nie obrażając...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 0% 17
nie usuwamy komentarzy - czasami akceptowane są one z lekkim opóźnieniem.
~ ona27
ponad rok temu ocena: 50%  16
Nie twierdzę, że Natalia nie ma talentu, z pewnością go ma, robi dobre zdjęcia, ale sama jako osoba wydaje mi się być plastikowa, kiczowata, nie wiem, może to kwestia make-upu, strojów czy nadmiernej opalenizny. Po prostu jakoś inaczej wyobrażałam sobie zawsze fotografów...Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
ponad rok temu ocena: 25%  15
Natalia sama zakładasz maski - to akurat prawda :)
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kimi
ponad rok temu ocena: 50%  14
zgadzam się z Pauliną N. :)
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ psdf
ponad rok temu ocena: 50%  13
zgadzam się z Paulina N. :)
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mmm
ponad rok temu ocena: 50%  12
zgadzam się z Pauliną N . :)
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paulina N.
ponad rok temu ocena: 50%  11
Naia przecież koleguję się z Tobą ;P i to co tutaj wypisujesz mija się z prawdą :) nie będę wnikała w szczegóły, ale życzę Tobie wszystkiego najlepszego :) "Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz."
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naia
ponad rok temu ocena: 36%  10
Dziękuję :) hmm... a czy byłaś kiedyś w mojej głowie, że stwierdzasz, że nie jestem sobą? :) Co wg. Ciebie oznacza 'być sobą'? Wg. mnie oznacza to bycie dokładnie taką, jaką się chce w danej sytuacji, a każdy posiada w sobie kilka osobowości. Jestem więc inna w zależności od miejsca i ludzi, a to nie oznacza, że przybieram maski, w których czułabym się źle, bo to ciężkie brzemię, a z natury jestem hedonistką - czułabym dyskomfort, gdybym musiała grać i udawać... Najbliżsi, którzy mają ze mną stały kontakt znają moją szczerość do bólu, jestem dość kontrastowa, potrafię być łagodna, ale też surowa i zawsze jest to zgodne z moją naturą, a ciągle się zmieniam, ale też wracam do starych wzorców, dlatego więc nie lubię nazewnictwa, szufladkowania, opisywania, oceniania i streszczania, bo jest to niezgodne z prawdą, gdyż jedyną prawdą jest właśnie niekończąca się zmiana na świecie i w nas samych... :) Pozdrawiam serdecznie!
odpowiedz oceń komentarz 4 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ufo
ponad rok temu ocena: 0% 9
Przez przypadek zainteresowałam się się Tobą. Nigdy też wcześniej o Tobie nie słyszałam i pewnie nie usłyszę.
~ Paulina N.
ponad rok temu ocena: 50%  8
dobrze napisane o kobiecie XXI wieku. Szkoda Tylko, że Natalka sama kryje się za maską o której wiecznie przypomina innym i nie jest sobą ;) zdjęcia ładne, gratuluję nadchodzącej wystawy i pozdrawiam :)
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bimi
ponad rok temu ocena: 50%  7
dobre zdjęcia, na pewno wybiorę się na wernisaż zobaczyć więcej.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NaiaFotoGrafikStudio
ponad rok temu ocena: 0%  6
'użycie' ;p wg. mnie to rzecz gustu, ja kocham blask skóry, często spryskuję modelki oliwką wymieszaną z wodą :) ~ maniakwizualizacji możesz podać linka do swoich prac?
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ naataalciaa88
ponad rok temu ocena: 67%  5
Sukcesów dla Natalki. Miło się czyta "konkretne wypowiedzi" :D
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
ponad rok temu ocena: 75%  4
Każda modelka kocha Photoshopa, ta sama modelka, która ma wyretuszowane do potęgi zdjęcia mówi wszem i wobec, że naturalne piękno jest najcenniejsze. Standard. A Natalia zdolna jest:)
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maniakwizualizacji
ponad rok temu ocena: 50%  3
jak dla mnie to na pracach tej Pani modelki tudziez modele sie nienaturalnie [za mocno] blyszcza. zdjecia wygladaja sztucznie. nie widac, aby autorka potrafila zrownowazyc urzycie PS, o ktorym wspomina wyzej. wystarczy popatrzec na zdjecia zamieszczone w 'portfolio' na portalu spolecznosciowym facebook.
odpowiedz oceń komentarz 4 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ madam
ponad rok temu ocena: 57%  2
Czy nagość w dzisiejszych czasach jeszcze prowokuje? Mysle ze nie. Golizna jest wszedzie: w telewizji w gazetach na ulicach. swiat schodzi na psy
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwertyuiop
ponad rok temu ocena: 57%  1
Moim zdaniem w Elblągu tak samo jak w innych miastach traktuje się nagość tak samo. A nawet jeśli to co ma do tego położenie? Ogólnie ładne zdięcia
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.