› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Kawiarenka Historyczna Klio zaprasza na pierwsze spotkanie w tym roku

› imprezy ponad rok temu    14.01.2013
Agata Mazurek
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
Kawiarenka Historyczna Klio zaprasza na pierwsze spotkanie w tym roku

Kanał nasz i wasz, czyli rzecz o największej, sztucznej drodze wodnej między Elblągiem i Ostródą. W najbliższy wtorek, 15 stycznia 2013 r. o godz. 17.30 Elbląski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego i Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu zapraszają na pierwsze w nowym roku spotkanie w Kawiarence Historycznej Clio.

Goścmi Kawiarenki będą Panowie Ryszard Kowalski i Cezary Wawrzyński, autorzy dwóch opracowań: „150 lat Kanału Ostróda-Elbląg. 1860-2010” i „100 lat żeglugi pasażerskiej Ostróda-Iława-Elbląg. 1912-2012” oraz Waldemar Danielewicz, współpracujący przy ostatnim wydawnictwie. Rzecz zatem będzie dotyczyć jednej z największych atrakcji historyczno- turystycznych naszego regionu, a mianowicie Kanału między Ostródą i Elblągiem. Celowo unikam określenia przymiotnikowego, gdyż jak wiadomo od lat toczą się spory o poprawną, polską nazwę Kanału. Jak sądzimy, spotkanie w Muzeum także w tej kwestii przyniesie wiele interesujących wiadomości. Autorzy opowiedzą o dziejach powstania Kanału, jego budowniczym Georgu Jacobie Steenke, żegludze towarowej i pasażerskiej na przestrzeni ponad 150 lat funkcjonowania tego niezmiernie interesującego zabytku inżynierii wodnej. Temat Kanału wydaje się być niezmiernie interesujący w przededniu rozpoczęcia zakrojonych na szeroką skalę prac renowacyjnych.

Wiesława Rynkiewicz - Domino

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ZieloneWzgórze
ponad rok temu 1
Moim zdaniem nie ma żadnych kontrowersji. Kanał jest Elbląski, ewentualnie Oberlandzki. Ostródzko-Elbląska to Żegluga, ale co ma biznes do geografii?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.