› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

„Kaczmarski” pojechał za granicę

› relacje ponad rok temu    26.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
„Kaczmarski” pojechał za granicę fot. Włodzimierz Wawro

W minioną sobotę (24 sierpnia) Teatr im. Aleksandra Sewruka reprezentował nasz kraj na festiwalu u naszych sąsiadów ze wschodu.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Baszta" był organizowany w Kaliningradzie z okazji obchodów Roku Teatru w Rosji. Odbył w dniach 20-26 sierpnia. Organizatorem festiwalu był Kaliningradzki Obwodowy Teatr Dramatyczny.

Teatr Sewruka został zaproszony przez organizatorów do zaprezentowania w części konkursowej festiwalu, spektaklu "Kaczmarski - 4 pory niepokoju" w reż. Roberta Talarczyka.

Trzonem tego spektaklu muzycznego są ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. To lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Wtłoczony w ramy systemu artysta swoim buntem zapala tłum do walki i refleksji. Jednak jak to zazwyczaj w życiu bywa, takich idealistów najczęściej miażdży przetaczające się właśnie koło historii. Ze scenicznej opowieści wyłania się jednak nie tylko tragiczna postać samotnego barda, a raczej jego niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze do otaczającej go rzeczywistości.

W festiwalu oprócz naszego Teatru wzięły udział m.in. teatry z Kaliningradu (Kaliningradzki Teatr Lalek, Kaliningradzki Teatr Dramatyczny), dwa teatry z Moskwy m.in. Teatralne Laboratoruim "Pusta Przestrzeń", a także Teatr Dramatyczny Akhmeteli z Tbilisi (Gruzja) czy Republikański Teatr Białoruskiej Dramaturgii w Mińsku (Białoruś).

Zakończenie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Baszta" odbędzie się w poniedziałek (26 sierpnia), wtedy też jury festiwalu ogłosi werdykt i nastąpi wręczenie nagród.

Dorota Sianożęcka, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
ponad rok temu 2
Spoko
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w
ponad rok temu ocena: 100%  1
Super spektakl! Naprawdę poruszający!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.