› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Już w piątek ENEMEF: Noc Kina Polskiego w Multikinie!

› rozrywka ponad rok temu    10.01.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

ENEMEF: Noc Kina Polskiego to propozycja nie tylko dla miłośników polskich filmów, ale dla każdego, kto lubi dobre kino. W repertuarze maratonu znalazły się najlepsze polskie filmy 2016 roku, które zdobyły uznanie krytyków filmowych i zachwyciły widzów.

Każdy z nich wyróżnia się intrygującą i autentyczną fabułą, urzeka rewelacyjną grą aktorską, a przy tym stwarza niesamowity klimat i wzbudza ogromne emocje. W ramach maratonu odbędzie się premierowy pokaz ostatniego filmu Andrzeja Wajdy "Powidoki". Ta noc to wyśmienita uczta dla filmowego konesera! W repertuarze:

- ostatni film Andrzeja Wajdy POWIDOKI - premierowo!

- wstrząsający i wzbudzający ogromne emocje WOŁYŃ,

- przejmująca OSTATNIA RODZINA,

- trzymający w napięciu JESTEM MORDERCĄ.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia: Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:00 rano

Kolejność emisji filmów: Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 8 stycznia. Wyniki głosowania zostaną podane 9 stycznia wieczorem.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

- brak możliwości rezerwacji biletów,

- bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,

- przedsprzedaż rozpocznie się 22 grudnia.

Pytania, wątpliwości? Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

Opisy filmów:

Powidoki - PREMIEROWO!

Polska 2016, 98'

reżyseria: Andrzej Wajda

scenariusz: Andrzej Wajda

obsada: Bogusław Linda, Zofia Wichłacz, Bronisława Zamachowska, Krzysztof Pieczyński

muzyka: Andrzej Panufnik

Specjalny pokaz premierowy (film wchodzi do kin 13 stycznia)!

Ostatni film wybitnego Andrzeja Wajdy, polski kandydat do Oscara 2016 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Akcja filmu rozgrywa się w Łodzi w okresie stalinizmu. Główny bohater to Władysław Strzemiński (Bogusław Linda) - malarz, profesor i wykładowca, pionier polskiej awangardy. Nauczył się malować dopiero po amputacji ręki i nogi i w ciągu kilku lat zdobył popularność na całym świecie. Jest wielkim artystą oraz niezwykle charyzmatycznym człowiekiem uwielbianym przez studentów. Ponieważ nie poddaje się doktrynie socjalizmu i nie pozwala, by polityka wkraczała do sztuki, władza postanawia go zniszczyć. Strzemiński staje się ofiarą prześladowań, artystą zapomnianym, a ostatecznie kloszardem przymierającym z głodu. To autentyczna i przejmująca historia o niezwykłym człowieku pełnym kontrowersji, a także uniwersalny obraz ukazujący niszczenie jednostki przez system.

Wołyń

Polska 2016, 150'

reżyseria: Wojciech Smarzowski

scenariusz: Wojciech Smarzowski

obsada: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Vasil Vasylyk, Adrian Zaremba, Izabela Kuna, Jacek Braciak

muzyka: Mikołaj Trzaska

Wstrząsający film genialnego Wojciecha Smarzowskiego, w którym reżyser bez znieczulenia przedstawia historię rzezi wołyńskiej.

Historia rozgrywa się w małej wiosce, którą zamieszkują Ukraińcy, Polacy i Żydzi, obejmuje okres od wiosny 1939 do lata 1945 roku. Ukazana jest z perspektywy głównej bohaterki - młodej dziewczyny Zosi Głowackiej, która jest zakochana w ukraińskim chłopcu, ale ojciec wydaje ją za mąż za bogatego, dużo starszego wdowca z dwójką dzieci Macieja Skibę. Życie wsi zmienia się diametralnie wraz z wybuchem II WŚ. Widzowie stają się świadkami eskalacji napięcia między społecznościami, ogromnej nienawiści i niewyobrażalnego barbarzyństwa. W okrutnej rzeczywistości, gdzie żądza krwi jest ponad wszelkie wartości, Zosia zostaje sama i próbuje ocalić siebie oraz swoje dzieci.

To realistyczne, mocne i poruszające do głębi kino, które na długo zapada w pamięć.

Ostatnia rodzina

Polska 2016, 124'

reżyseria: Jan P. Matuszyński

scenariusz: Robert Bolesto

obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra

Reżyser "Ostatniej rodziny" otrzymał Złote Lwy za najlepszy film na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, nagrodzeni zostali również odtwórcy głównych ról - Andrzej Seweryn i Aleksandra Konieczna.

Film przedstawia okres życia rodziny Beksińskich zaczynający się w momencie wyprowadzki Tomka do własnego mieszkania. Ponieważ nowe lokum znajduje się na tym samym osiedlu, chłopak pozostaje w bliskim kontakcie z rodzicami. Jego nadwrażliwość i próby samobójcze są źródłem niepokoju Zofii i Zdzisława, którzy muszą zawalczyć o syna oraz o porządek własnego życia. Gdy Tomek zaczyna pracować w Polskim Radiu, a Zdzisław podpisuje umowę z marszandem Piotrem Dmochowskim wydaje się, że wszystko zaczyna się układać. Niestety los nie jest dla nich łaskawy...

Fascynująca, przejmująca, a przy tym zabawna opowieść o rodzinnym życiu legendarnych postaci.

Jestem mordercą

Polska 2016, 117'

reżyseria: Maciej Pieprzyca

scenariusz: Maciej Pieprzyca

obsada: Mirosław Haniszewski, Arkadiusz Jakubik, Agata Kulesza, Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Piotr Adamczyk

muzyka: Bartosz Chajdecki

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, trzymający w napięciu thriller psychologiczny, nagrodzony Srebrnymi Lwami na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70-tych na Śląsku. W regionie grasuje seryjny morderca kobiet zwany Wampirem. Milicja bezskutecznie poszukuje sprawcy, gdy ofiarą pada siostrzenica Edwarda Gierka, sprawa nabiera najwyższej rangi. Na szefa grupy dochodzeniowej zostaje mianowany młody i niedoświadczony porucznik Janusz Jasiński. Jest to dla niego wielka szansa na awans, aby ją wykorzystać sięga nawet po wówczas mało znaną nowinkę technologiczną - komputer. Z jego pomocą trafia na trop zbrodniarza, któremu grozi kara śmierci. Od tej pory równolegle do śledztwa toczy się wewnętrzna walka bohatera między jego ideałami, a ambicją. Jak daleko się posunie kierowany pokusą sukcesu i poklasku?

Klimatyczne i wciągające kino, które przenosi widzów do specyficznych czasów PRL-u, przedstawia intrygującą historię okraszoną dobrym humorem, a jednocześnie skłania do refleksji.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.