Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło. Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
Próby logowania, odzyskiwania hasła i używania serwisu w oparciu o dane innego użytkownika są zapisywane. W przypadku naruszenia regulaminu, dóbr, własności innych użytkowników stosuje się rozwiązania prawne!
Już 1 czerwca 2019 r. w telewizji Planete+ premiera filmu elbląskiego dokumentalisty i dziennikarza Sławomira Malinowskiego.
Będziecie mieli możliwość obejrzeć film pt. "Butenko pinxit", który przedstawia historię Bohdana Butenki, wspaniałego i cenionego w świecie ilustratora książek dla najmłodszych, autora plakatów oraz animacji filmowych.
Pamiętacie przygody Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara? To właśne m.in. te postaci "wyczarował" swoją oryginalną, niezapomnianą kreską Bohdan Butenko - z najczęściej nagradzanych polskich grafików i ilustratorów. Artysta urodził się 8 lutego 1931 roku w Bydgoszczy. Od 1939 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Wykonał niezliczoną ilość ilustracji do książek pisarzy polskich i zagranicznych od 1956 roku. Współpracował z wieloma wydawnictwami dla dzieci i młodzieży: „Misiem”, „Płomyczkiem”, „Płomykiem”, „ Świerszczykiem” czy „Światem Młodych”. Sławomir Malinowski przybliża w filmie tego wspaniałego artystę i przypomina świat, który stworzył.
W filmie udział biorą, oczywiście poza Panem Bohdanem, niezapomniana Wanda Chotomska, wspaniały poeta, malarz i rzeźbiarz Jan Stępień, niezwykły reżyser Bogdan Nauka, aktor nieprzenikniony Tomasz Fogiel, a o mistrzu i jego dziełach opowiadać będzie znawczyni twórczości BB Anita Wincencjusz-Patyna – prodziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
– poinformował Sławomir Malinowski.
Ostatnie ujęcia powstały w sierpniu 2017 r. na warszawskiej Pradze. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Bohdan Butenko czerpie inspiracje z poetyki płotów i podwórek. W ostatnich kadrach filmu kreśli swój znak firmowy "Butenko pinxit".
W filmie udział wzięli: dr Anita Wincencjusz-Patyna; poeta, malarz i rzeźbiarz Jan Stępień; aktor Tomasz Fogiel; reżyser, scenarzysta i animator Witold Giersz, reżyser Bogdan Nauka i inni. Plansze tytułowe przygotował sam Bohdan Butenko.
Scenariusz i reżyseria: Sławomir W. Malinowski
Czas emisji: 49 min.
System: 4K/HD stereo
Produkcja: Leader Film Sławomir W. Malinowski 2018
Początek emisji w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2019 r. o 22.00 w telewizji Planete+. W czerwcu film będzie można także zobaczyć: 8 czerwca o godz. 21.00; 22 czerwca o godz. 19.10; 24 czerwca o godz. 1.10 i 28 czerwca o godz. 10.00.
dodaj zdjęciaMasz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22
17
ZADOWOLONY
0
ZASKOCZONY
1
POINFORMOWANY
0
OBOJĘTNY
0
SMUTNY
0
WKURZONY
4
BRAK SŁÓW
Komentarze(4)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bodzio
ponad rok temu
ocena: 50%
4
Pozdrowienia od kumpla z TM. Podziwiam i gratuluję. Wpadnij do mnie do Bremy. Adres masz.
Superrrr!!! Gucio i mój imiennik Cezar. A przy okazji to moglibyście zrobić jakiś wywiad z panem Sławkiem. Facet ma nieziemskie pomysły. I jego filmy humor poprawiają.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.