› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Jubileuszowy 10. Sezon Artystyczny

› zapowiedzi ponad rok temu    18.09.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Jubileuszowy 10. Sezon Artystyczny fot. archiwum EOK

W sezonie artystycznym 2016/2017 Elbląska Orkiestra Kameralna będzie obchodzić swoje dziesiąte urodziny. Na swój jubileusz przygotowała wyjątkowy program. Zainauguruje go mocnym akcentem – wspólnym koncertem z Trio Włodka Pawlika. EOK pod dyrekcją Marka Mosia, wraz z Trio, zagra m.in.: kompozycje Włodka Pawlika „Puls 11/8 na fortepian, flet, orkiestrę smyczkową i sekcję rytmiczną”, „II Koncert Fortepianowy”, a także „Concerto in D” Igora Strawińskiego. Kolejne koncerty zapowiadają się równie interesująco.

Repertuar dziesiątego sezonu melomanom zostanie przedstawiony jako fuzja klasyki, jazzu i pogranicza muzyki poważnej. Jest on wypadkową, tego co dla elbląskich muzyków istotne, co ich określa i determinuje. Podczas sezonu 2016/2017 kameraliści pragną dokonać podsumowania własnego dorobku, ukazać swoje umiejętności i artystyczną dojrzałość. Do współtworzenia programu zaprosili wyjątkowych artystów, z którymi mieli przyjemność wcześniej współpracować. To osobowości, wpływające na rozwój Orkiestry, na jej brzmienie i profil muzyczny. EOK, podczas tego niecodziennego come-back’u, na scenie wystąpi, m.in. z: maestro Jerzym Maksymiukiem, Markiem Mosiem, Soyoung Yoon, Jakubem Jakowiczem, Janem Staniendą, Motion Trio ( i szczególnie ważnym dla EOK liderem grupy Januszem Wojtarowiczem). To jednak nie wszystko. EOK pragnie zmierzyć się także z nowymi wyzwaniami i współpracą z, takimi artystami jak: Anna Tsybuleva, Alina Mleczko, Szymon Nehring, Krzysztof Książek, Tomasz Tomaszewski, Atom String Quartet, Włodek Pawlik Trio, Mihail Agafita, Jakub Chrenowicz, Krzysztof Herdzin, Alexander Humala.

Jubileuszowy sezon artystyczny dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej to także czas realizacji wielu projektów. Orkiestra znalazła się w nielicznym gronie beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie swych przedsięwzięć w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Promocja kultury polskiej za granicą 2017 – Promesa”. EOK zgłosiła tam dwa projekty. Pierwszy, zakłada kooperację Orkiestry z Pannon Filharmonikusok z Węgier, drugi współpracę z LEPL Tbilisi State Chamber Orchestra z Gruzji. Orkiestra kontynuować będzie także projekt ,,Promocja polskiej kultury za granicą. Dialog muzycznych kultur. Polska – Estonia” (2016), który zakłada współpracę z Estonian Philharmonic Chamber Choir. Kameraliści do końca grudnia br. prowadzić będą działania w ramach „Kultury Dostępnej” - „Muzyka dla ucha malucha”, czyli cykl koncertów o charakterze interdyscyplinarnym, adresowanych do najmłodszych odbiorców. Od nowego sezonu EOK realizować będzie program „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!”, który ma na celu zainteresowanie maturzystów muzyką klasyczną, a także „Artysta – Rezydent”, promujący polskich artystów.

Dziesięciolecie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest czasem podsumowań, ale także tworzenia planów na przyszłość. Jak widać, elbląscy kameraliści nie zamierzają osiąść na laurach. Z tą samą świeżością i energią pragną nadal rozwijać się artystycznie, instytucjonalnie i docierać do nowych słuchaczy.

elblag.net wspiera medialnie EOK

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.