› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Jazz po w włosku, niemiecku i po polsku

› rozrywka ponad rok temu    17.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. nadesłane

Tym razem w Klubie Środowisk Twórczych KRYPTA niespodzianka. Gitarzysta Kuba Wójcik zaprasza na jam session z wybitnymi muzykami mieszkającymi i tworzącymi w Kopenhadze: włoskim kontrabasistą Lucą Curcio i niemieckim perkusistą Janem Kadereit.

LUCA CURCIO - wszechstronny muzyk aktywnie zaangażowany w różne projekty muzyczne związane z improwizacją; studia zaczął w Konserwatorium w Turynie pod okiem Furio di Castri, Dado Moroni oraz Emanuele Cisi; czasie swojej dotychczasowej muzycznej kariery poszukiwał różnych form ekspresji, by skupić się na współczesnym jazzie i radykalnej improwizacji; przeprowadził się do Kopenhagi, by studiować na Rhythmic Music Conservatory; od tego czasu gra intensywnie w całej Europie w prestiżowych klubach i na festiwalach we Włoszech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Rosji, Anglii, Polsce i w Tunezji; współpracował z takimi artystami jak: Andy Sheppard, Jon Balke, Dado Moroni, Andrea Manzoni, Gavino Murgia i wielu innych.

JAN KADEREIT – niemiecki perkusista mieszkający w Kopenhadze; absolwent Conservatorium van Amsterdam; przez prawie dwa lata mieszkał w Indiach, gdzie poznawał tajniki gry na tabli, oraz studiował muzykę hindustańską i karnatacką; zafascynowany jest muzyką tradycyjną różnych kultur na całym świecie oraz współczesnym jazzem i nowinkami muzyki elektronicznej; współtworzy takie projekty jak: Prism&Particles, Catright's Wolfpack, Raphael Gimenes Band, Beltway Bandits, Remigiusz Knapik Trio, Bruno Frey-Nascimento 4, Pascucci/Arp/Kadereit Trio i wiele innych.

KUBA WÓJCIK - gitarzysta i kompozytor; twórca projektów jazzowych i awangardowych, m.in. Minim Experiment („Debiut Roku 2016" wg Polish-Jazz Blog), N'ext Quintet, współtwórca Poleshift Project, współpracował z Cracow Improvisers Orchestra, oraz z Big Bandami Akademii Muzycznej w Gdańsku pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego i Aleksandry Tomaszewskiej, z którymi występował m.in. na festiwalu Jazz Jantar i w austriackim Gratzu; uczestnik międzynarodowego programu "You Me - Young Musicians play Europe", w ramach którego występował na Warsaw Summer Jazz Days, oraz razem z muzykami z Włoch i Holandii w Hadze; otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego, od najmłodszych lat nagradzany na licznych konkursach muzycznych; absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa; stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Jam session odbywają się w ramach projektu finansowanego przez Samorząd Miasta Elbląg.

Czwartek, 18 maja. Godz. 20.00. Wstęp bezpłatny.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.