› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Jak zabezpieczyć cenne dokumenty?

› bieżące 8 miesięcy temu    10.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak zabezpieczyć cenne dokumenty?

Dokumenty, pieczęci, dyski przenośne – w biurach znajduje się mnóstwo wartościowych przedmiotów, które wymagają od nas szczególnej ochrony. Jedną z możliwości ich zabezpieczenia jest wybranie solidnej szafy pancernej, w której będziemy mogli składować kolejne skarby.

Certyfikowane i porządne

Szukając tej idealnej, warto zwrócić uwagę na zgodność z europejską normą. Dobra kasa pancerna to taka, która jest opatrzona odpowiednim certyfikatem zaświadczającym o jej wysokiej jakości. Skrytki te używane są zwykle w biurach i miejscach, w których – ze względu na wielkość cennych przedmiotów – nie sprawdzi się mniejszy sejf.

Szafa taka pomieści znacznie więcej i dużo większe skarby niż inne obiekty. Te metalowe są wyposażone w pojedyncze lub podwójne drzwi, różnią się wielkością oraz kolorem – sami możemy dobrać taką, która będzie dla nas idealna.

Cenna zawartość

Kasy pancerne nadają się więc do magazynowania codziennych, biurowych akcesoriów. Schowamy tu szczególnej wagi dokumenty – sądowe, tajne akta, do których nikt poza nami nie może mieć dostępu. To też idealna metoda na ochronienie cennych sprzętów – komputerów czy dysków, których otwarcie przez niepowołaną do tego osobę byłoby katastrofą.

Ale w większości skrytek zmieszczą się też dużo większe rzeczy, a nawet te, które są uznawane za groźne. Ze względu na wyjątkową odporność i poziom zabezpieczeń nadają się nawet do przechowywania broni!

Na co zwrócić uwagę?

Dobre kasy pancerne będą miały zamki elektroniczne certyfikowane zgodnie z normą 1300 i klasę bezpieczeństwa A. Dodatkowo przydaje się również zamek kluczowy działający w kryzysowych momentach. W sytuacji awaryjnej możemy wtedy używać do jego otwarcia dedykowanego klucza.

Ściany szafy muszą być wykonane z jednolitej stali – tak samo, jak jego drzwi. To gwarancja, że złodziej nie dostanie się do środka przez żaden prześwit. Drzwi powinny być również chronione dodatkową płytką z twardego metalu. Tak, by nie dały się przewiercić.

Kasę taką umieszczamy w dowolnym miejscu w biurze czy w domu. Po wybraniu idealnego punktu mocujemy całość do podłoża. Wtedy niemożliwe staje się również jej wyniesienie z budynku.

Obiekty te idealnie sprawdzą się w firmie i biurze jako miejsce przechowywania wszystkiego, co jest cenne i czego nie powinny oglądać niepowołane do tego osoby. Ukryte w dobrym miejscu nie będą kusić – ani ciekawskich, ani złodziei. Dobra szafa to gwarancja, że wszystkie cenne przedmioty pozostaną chronione. A dla nas spokój i pewność, że biznes, który prowadzimy, jest w pełni bezpieczny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.