› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Jak szybki jest Twój internet?

› bieżące ponad rok temu    17.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak szybki jest Twój internet?

Internet to miejsce, które dla wielu nie ma tajemnic. Miliony użytkowników codziennie odwiedza ulubione serwisy internetowe i portale społecznościowe. Sam Facebook może się pochwalić kilkoma miliardami użytkowników. Nic więc dziwnego, że współcześnie ogromne znaczenie ma prędkość naszego łącza. To ona w ogromnej mierze odpowiedzialna jest za komfort korzystania z sieci. Właśnie dlatego warto sprawdzić, jak szybki jest nasz internet. Pozwoli to na zdiagnozowanie ewentualnych problemów i polepszenie jakości serfowania w sieci.

Dlaczego prędkość internetu jest ważna?

Oglądasz film, ale ciągłe zacięcia nie pozwalają Ci się zrelaksować? Jesteś graczem, a wysoki ping nie pozwala na komfortową rozgrywkę? A może pobieranie dużych plików z internetu trwa wieki? Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś pozytywnie - sprawdź prędkość swojego internetu. Rozwój sieci sprawił, że komfortowe korzystanie z internetu wymaga przyzwoitej prędkości naszego łącza. Warto zaopatrzyć się w internet, którego prędkość wynosi około 150 Mb/s. Taka szybkość pozwoli na swobodne korzystanie z sieci na kilku urządzeniach jednocześnie. Test prędkości internetu może też pomóc w zdiagnozowaniu ewentualnych problemów z naszym łączem. Problemowe może się okazać zwłaszcza korzystanie z bezprzewodowej sieci Wi-Fi - na jej prędkość wpływ ma nawet ustawienie routera i jego odległość od urządzeń. Prędkość poprawić można na przykład podłączając urządzenie bezpośrednio do routera lub zmieniając jego częstotliwość. Test prędkości internetu przyniesie także odpowiedź na pytanie, czy nasz dostawca internetu wywiązuje się z warunków umowy. Jeśli prędkość nie spełnia naszych oczekiwań, skontaktować należy się z biurem obsługi klienta naszego operatora.

Jak sprawdzić szybkość internetu?

Prędkość naszego łącza możemy sprawdzić na kilka sposobów. Najpopularniejszym z nich jest skorzystanie z narzędzia internetowego. Jednym z nich jest SpeedTest. Jak testowana jest nasza sieć? Usługa opiera się na pobieraniu (download) i wysyłaniu (upload) niewielkiego pakietu danych. Na podstawie tego procesu obliczana jest prędkość naszego łącza, która podawana jest najczęściej w Mb/s. Niektóre z testów dają także możliwość poznania naszego numeru IP i lokalizacji, w oparciu o dane wysyłane z naszego urządzenia. Gdzie znaleźć więcej informacji? Dobrym przykładem może być serwis https://pinbook.pl/speedtest. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne dane i informacje. Dodatkowo poznamy praktyczne sposoby na przyspieszenie łącza i poznamy skuteczne sposoby na radzenie sobie z niskim komfortem korzystania z sieci. Każdy aktywny użytkownik internetu powinien znać parametry swojego łącza, szczególnie jeśli sieć jest jego miejscem pracy czy rozrywki. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.