› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Jak pisać książki o Elblągu?

› bieżące 27 dni temu    8.10.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jak pisać książki o Elblągu?

Elbląg inspiruje twórców różnych dziedzin kultury, w tym autorów książek. Jego bogata historia i ciekawe położenie na styku krain stwarzają wyjątkowy potencjał narracyjny. Czy ten potencjał jest wykorzystywany? Jak literatura może wspierać promocję miasta? Czy Elbląg dostrzega możliwości, jakie niesie literatura? W rozmowie udział wezmą: Agnieszka Pietrzyk – autorka kryminałów osadzonych w Elblągu, Tomasz Gliniecki – autor książek popularnonaukowych o historii regionu, oraz Tomasz Stężała – twórca powieści historycznych o Elblągu w okresie II wojny światowej. Zapraszamy w piątek, 11 października, o godz. 17:00 do sali „U św. Ducha”. Spotkanie jest częścią Nocy Bibliotek.

Rozmówcy:

Agnieszka Pietrzyk – elblążanka, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Autorka m.in. „Obejrzyj się królu” (2008), „Pałac tajemnic” (2011) oraz „Terytorium” (2023). Akcja jej książek często rozgrywa się w Elblągu i okolicach, takich jak Żuławy i Mierzeja Wiślana.

Tomasz Gliniecki – elblążanin, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historii. Pracownik Muzeum Stutthof w Sztutowie, wcześniej zastępca dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Autor wielu książek i artykułów naukowych, były redaktor naczelny regionalnych mediów.

Tomasz Stężała – elblążanin, twórca powieści historycznych, nauczyciel biologii i angielskiego. Działa w Elbląskim Bractwie Historycznym. Autor cykli „Elbing 1945” i „Trzy Armie” oraz wielu innych powieści.

Rozmowę poprowadzi Aleksandra Buła.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.