› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Ida Rydel z MDK w Elblągu z nominacją do najbardziej prestiżowego festiwalu dziecięcego w Europie!

› bieżące 6 miesięcy temu    9.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ida RydelIda Rydel fot. MDK w Elblągu

Ida Rydel z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu zakwalifikowała się do finału 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie! GRATULUJEMY! W czerwcu 2020 r. Ida powalczy o najwyższe laury.

8 marca 2020 r. miały miejsce ostanie przesłuchania w ramach Ogólnopolskich Kwalifikacji Dzieci Śpiewających, które rozpoczęły się 5 marca. Nominacje do 41. MDFPiT w kategorii wiekowej do 8 lat otrzymało 27 najmłodszych wykonawców z całej Polski, w tym Ida Rydel z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu! Elblążanka zaśpiewała piosenkę „Meluzyna”.

Do finału, który odbędzie się w czerwcu zakwalifikowała się jeszcze jedna elblążanka - Łucja Kaczmarczyk. To kolejny wielki sukces młodych wykonawców z Elbląga, którzy należą do ścisłej czołówki w Polsce.

Ida Rydel ma 8 lat. Jest uczennicą SP nr 15 w Elblągu, a jednocześnie najmlodszą wśród wszystkich wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy wzięli udział w przesłuchaniach Koninie, walcząc o wejście do finału najbardziej prestiżowego dziecięcego festiwalu muzycznego w Europie. Ida wspólnie z jej siostrą Lilą bardzo często w domu śpiewaja wspólnie. Ida bardzo lubi rownież rysować oraz oglądać bajki. I

Ida była przygotowywana do kwalifikacyjnego wystepu przez Agnieszkę Brenzak (MDK w Elblągu) i Elizę Kaczmarczyk (prywatne lekcje).

MDK w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.