› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

„Gryfy po latach”. V koncert w Bażantarni

› zapowiedzi 11 miesięcy temu    23.07.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
„Gryfy po latach”. V koncert w Bażantarni

Już w najbliższą niedzielę (29 lipca 2018 r.) Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do Bażantarni na V koncert XXI Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018. Tym razem organizatorzy chcą przypomnieć, zwłaszcza starszym mieszkańcom miasta, zespół i muzykę ich młodości.

Zespól muzyczny „Gryfy” powstał na początku kwietnia 1964 roku. Patronat nad nim objęło Zrzeszenie Studentów Polskich przy UMK w Toruniu. Zespół w tymże roku wystąpił m.in. w Wałczu, Inowrocławiu oraz w elbląskim „Zamechu”. Był zespołem klubowym toruńskiej „Od Nowy” grał również na balach i koncertował w toruńskim Dworze Artusa. Występował m.in. z zespołem „Niebiesko-Czarni”.

Zespół Gryfy w 1965 r.

W 1965 roku zespół został zaproszony do Elbląga przez znanego elbląskiego animatora muzycznego Stanisława Cejrowskiego do występów w imprezie pod nazwą „Non-Stop” i grali w klubie ZKS Olimpia przy ul. Kotwiczej. Zagrali też gościnnie w sali widowiskowej Zamechu w ramach III Wojewódzkiego Turnieju Młodzieżowych Zespołów Rozrywkowych. Wystąpili również w okolicznych miejscowościach, m.in. w Krynicy Morskiej, Tolkmicku. Zespół istniał do końca 1966 roku, występując w klubach studenckich w całej Polsce, m.in. w warszawskiej „Stodole” czy też klubie SGPiS „Jajko”. Nie wszyscy muzycy dotrwali do dziś a po reaktywacji w zespole grają dwie osoby z pierwszego składu „Gryfów”: Roman Krawczyk i Leszek Sochan. Po 53 latach wystąpią w Elblągu w składzie: Krzysztof Czarniecki - gitara prowadząca, Leszek Sochan - gitara basowa, Jerzy Górski - gitara rytmiczna, Roman Krawczyk-perkusja.

Zespół Gryfy obecnie

Organizatorem koncertu jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne Tradycyjnie już koncertom towarzyszą konkursy. Będzie też możliwość pogrania przed koncertem w gry planszowe a przewodnikiem, instruktorem po grach będą animatorzy z „Planszówkarni”. Początek tradycyjnie o godz. 17.00 – zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni.

Projekt realizujemy przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg a tegorocznymi partnerami są: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Fundacja MMusic (Holandia), PTTK Oddział Ziemia Elbląska

Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl; Telewizja Truso; RMF Classic współpraca redakcyjna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elb58
11 miesięcy temu 1
No to będzie biba....muzyka lat 60..jest njalepsza...będę
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.