› zapowiedzi |
ponad rok temu
20.04.2016 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Poszukiwacze ramię w ramię z archeologami przez dwa lata wykopali na Polach Grunwaldzkich zabytki, które w maju będzie można po raz pierwszy zobaczyć na wystawie w Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Opowie o tym archeolog – dr. Piotr A. Nowakowski na spotkaniu w CSE „Światowid". Wstęp wolny.
Wszystkich zainteresowanych średniowieczną historią i wykopaliskami Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" zaprasza na spotkanie z archeologiem – dr. Piotrem A. Nowakowskim z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Odbędzie się ono w piątek, 22 kwietnia o godz. 12.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid.
Dr Piotr A. Nowakowski jest kierownikiem działu Archeologiczno - Historycznego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, archeologiem z Uniwersytetu Łódzkiego, koordynującym wykopaliskami prowadzonymi na Polach Grunwaldzkich. W latach 2014-2105 były tam prowadzone badania z udziałem naukowców, archeologów – pracowników Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku oraz poszukiwaczy z Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski. Do konserwacji trafiło 100 najbardziej interesujących zabytków pozyskanych w czasie badań, w tym m.in. groty strzał i bełtów, fragmenty głowni broni białej, żeleźca toporów i siekier, ostrogi i ich fragmenty czy elementy rękawicy pancernej wszystkie związane z Bitwą pod Grunwaldem.
Część z odnalezionych obiektów jest obecnie digitalizowana w Regionalnej Pracowni Digitalizacji, która działa w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. Jeden z już scyfryzowanych obiektów będzie można zobaczyć na kinowym ekranie podczas tego spotkania.
Muzeum Bitwy pod Grunwaldem przewiduje premierę zakonserwowanych zabytków na tegoroczną Noc Muzeów – z 16 na 17 maja. Po niej, zabytki w wersji cyfrowej będzie można również oglądać na stronie cyfrowewm.pl.
Spotkanie ma charakter otwarty. Wstęp wolny.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |