› IMPREZY
› INSTYTUCJE
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Wybierz miejsce na amfiteatr w Elblągu

 

 

Grafatak II i niezwykły muzyczny gość

› bieżące miesiąc temu    17.08.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Grafatak II i niezwykły muzyczny gość fot. Nadesłane

Trzecie z czterech spotkań w cyklu Elbląska Fala Dźwiękowa Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? połączy miłośników dobrej zabawy przy sztaludze i przy głośnikach. W piątek 20 sierpnia zapraszamy do Galerii EL na Grafatak - Bitwę na rysunki oraz koncert Buba Badjie Kuyateh Trio.

Formuła podglądania artystów przy pracy w luźnej, przyjacielskiej atmosferze zdecydowanie przypadła do gustu wielu elbląskim miłośnikom kultury i sztuki. W tym roku umożliwia to Elbląska Fala Dźwiękowa - cykl spotkań kulturalnych realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? we współpracy z Centrum Sztuki Galeria EL. Można podczas nich obserwować zmagania plastyków przy sztalugach, posłuchać świetnej muzyki na żywo czy obejrzeć ciekawą projekcję filmową o tematyce związanej ze sztuką.

Przed nami przedostatnie wakacyjne spotkanie w ramach tego projektu, a zarazem okazja na fajne spędzenie czasu w doborowym towarzystwie.

Program wydarzenia:
20 sierpnia (piątek)
18:00 - Grafatak - Bitwa na rysunki | start imprezy
19:45 - koncert Buba Badjie Kuyateh Trio (godzina rozpoczęcia może być nieco skorygowana)
21:15 - Finał Grafataku, głosowanie publiczności i wybór zwycięzcy

WSTĘP WOLNY

Grafatak - Bitwa na rysunki to impreza organizowana od 9 lat i miała już ponad 20 edycji. Jej zasady są niemal niezmienne.

Uczestnicy - artyści w ciągu 3 godzin tworzą dowolną techniką obrazy na jeden z kilku zaproponowanych wcześniej przez organizatora tematów, wylosowany bezpośrednio przed imprezą. Po zakończeniu działań plastycznych publiczność w głosowaniu wybiera najlepszy, swoim zdaniem, obraz, a jego twórca otrzymuje indywidualny puchar oraz nagrodę finansową (nie licząc oczywiście splendoru, grona fanatycznych wielbicieli i otwartej drogi do najlepszych światowych galerii sztuki!).

Wszystko odbywa się z przymróżeniem oka, w zdecydowanie przyjacielskiej i luźnej atmosferze, podczas imprezy przeprowadzane są często konkursy, wymyślane spontaniczne atrakcje. Jedynym celem "bitwy" jest bezurazowe dostarczenie uczestniczącym obserwatorom świetnej rozrywki i zapewnienie możliwości obcowania z procesem twórczym artysty plastyka w niecodziennych okolicznościach.

W drugiej tegorocznej odsłonie Grafataku - Bitwy na rysunki o puchar i nagrodę pojedynkować się będą: Agnieszka, Jana, Margoo i Bartek.

Tydzień później, 27 sierpnia w tym samym miejscu w ramach innej imprezy - FIND Fajna Impreza Na Dziedzińcu odbędzie się jeszcze Grafatak XXL - podobne wydarzenie w trochę większym formacie osobowym. 

Za muzykę podczas piątkowej Elbląskiej Fali Dźwiękowej odpowiadać będzie niecodzienny gość: Buba Badjie Kuyateh.

Urodzony w 1982 roku w Gambii w szanowanej rodzinie griotów (muzyków) rozpoczął naukę gry na korze w wieku 7 lat. Jali Buba stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków w Gambii występując ze swoją grupą Nyodemaa Band. Jest również nauczycielem kory oraz organizatorem muzycznych wypraw.

W 2012 roku przyjechał do Polski. Choć jego korzenie muzyczne to tradycyjna muzyka afrykańska jest on artystą otwartym na wszelkie fuzje kory tradycyjnej z muzyką współczesną, jazzem i funkiem.

Efektem tej fascynacji był jego europejski projekt z pogranicza stylów muzycznych – Bantamba, którym zaprezentował się on szerszej publiczności. Niepowtarzalny dźwięk kory oraz otwartość Buby na inne style muzyczne zaowocowały współpracą z wieloma artystami, jak Stanisław Soyka, Milo Kurtis, Maria Pomianowska, Alina Mleczko, Urna Chahar Tugchi i inni.

Buba współpracuje z Ruhaniyat Music Festival w Indiach jako solista oraz koncertując z uznanymi muzykami indyjskimi.

Buba Badjie Kuyateh Trio zagra w składzie:
Buba Badjie Kuyateh - kora, śpiew
Christopher LINARD Jackson - bass
Dominik Jaske - instrumenty perkusyjne.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.